Strona główna » Wiadomości » Przewozy towarowe » ORLEN wydzierżawił 81 wagonów cystern w Czechach

ORLEN wydzierżawił 81 wagonów cystern w Czechach

Redakcja
Fot. Orlen

Orlen Unipetrol zainwestował w nowe wagony w Czechach. Spółka podpisała umowę na dzierżawę 81 wagonów cystern do przewozu LPG.

Cieszę się, że umowa z Ermewą przyczynia się do wzmocnienia naszej floty taborowej (…) Nowe wagony cysterny wykonane z drobnoziarnistej stali węglowej spełniają wszelkie normy i wymagania bezpieczeństwa oraz umożliwiają przewóz większych objętości ładunków w jednym pociągu, zwiększając tym samym efektywność transportu. Wierzę, że nasza wieloletnia współpraca z Ermewą będzie kontynuowana pomyślnie – powiedział Ryszard Pilch, członek Rady Dyrektorów Grupy ORLEN Unipetrol odpowiedzialny za logistykę i transport paliw i produktów .

Cysterna „Safety++” została opracowana we współpracy z polskim producentem CHEMET. Cysterna ma 18,1 metrów długości i 117 m3 pojemności. Posiada zamontowane absorbery pochłaniająca energię z uderzenia do 400 kJ. Wykorzystuje osłony ochronne TE25 zamiast elementów chroniących przed uderzeniem kolejnego wagonu. Wzmocniono również dno kotła.

ORLEN Unipetrol i Ermewa ma za sobą już 26-letnią współpracę.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x