Strona główna » Wiadomości » Okradał PKP Cargo S.A. Sąd zdecyduje ile będzie odpoczywał…

Okradał PKP Cargo S.A. Sąd zdecyduje ile będzie odpoczywał…

Redakcja
Fot. SOK

Dzięki zdecydowanej interwencji funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Katowic, 43-letni mężczyzna został ujęty za kradzież metalowych elementów kolejowych na stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa.

W ostatnim czasie, zespół funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z katowickiej grupy operacyjno-interwencyjnej, podjął działania przeciwdziałające kradzieżom na terenie kolejowym. Ich zaangażowanie i profesjonalizm zaowocowały ujęciem 43-letniego sprawcy kradzieży, który dwukrotnie usiłował przywłaszczyć sobie mienie należące do PKP Cargo S.A.

Pierwsze działania

Sprawca, korzystając z okazji, najpierw skradł 21 klocków hamulcowych wraz z zabezpieczeniami, a później zdecydował się na kolejne przestępstwo, kradnąc pięć kłonic bocznych z wagonów. Przedmioty te, jak ustalono, były już przygotowane do wywiezienia.

Skuteczna interwencja

Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji mundurowych, udało się nie tylko zatrzymać sprawcę, ale również odzyskać skradzione przedmioty. Mienie to zostało bez zwłoki zwrócone właścicielowi, czyli PKP Cargo S.A., co stanowi ważny element w ograniczaniu strat materialnych przedsiębiorstwa.

Konsekwencje

Za swoje czyny, zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Jego działania, ujawnione przez funkcjonariuszy, podkreślają znaczenie czujności i profesjonalizmu w ochronie mienia kolejowego.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Dąbrowie Górniczej Ząbkowice, co świadczy o powadze sytuacji oraz determinacji w dążeniu do pełnego wyjaśnienia okoliczności przestępstwa.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x