Prawo i przetargi Wiadomości

Odwołanie PESY do KIO ws. przetargu na tramwaje bez rozstrzygnięcia. Kolejna rozprawa 13 marca

Odwołanie PESY do KIO ws. przetargu na tramwaje bez rozstrzygnięcia. Kolejna rozprawa 13 marca Fot. PESA

PESA odwołała się od przegranego przetargu na Tramwaje Warszawskie do KIO, pierwsza rozprawa – 4 marca nie przyniosła jednak rezultatu. Kolejna rozprawa 13 marca- pisze “Gazeta Pomorska”.

4 marca odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie odwołania PESY od rozstrzygnięcia przetargu na dostawy do 213 tramwajów dla Warszawy.

Została odroczona do 13 marca – informuje Maciej Grześkowiak, rzecznik PESY.

Przypomnijmy, że przetarg na dostawę do 213 tramwajów wygrał koreański Hyundai Rotem. Pokonał PESĘ oferując cenę niższą o ok. pół miliarda zł.

W odwołaniu odnieśliśmy się między innymi do elementów formalnych oferty oraz kwestii prawidłowości wyceny, okoliczności dotyczących produkcji, posiadanych zasobów oraz rzetelności oświadczeń w zakresie zapewnienia terminowego wykonania zamówienia przez koreańską firmę – poinformował Grześkowiak.

Jakie jest stanowisko Tramwajów Warszawskich?

Mamy nadzieję na jak najszybsze rozpatrzenie odwołania. Zależy nam, by warszawiacy mogli jak najszybciej podróżować nowymi niskopodłogowymi wagonami, które powiększą liczącą już 311 wagonów flotę tramwajów przystosowanych do obsługi osób niepełnosprawnych, seniorów i opiekunów z dziećmi w wózkach –powiedział Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

pc/pomorska.pl