Ekonomia i rynek Wiadomości

PESA złożyła odwołanie do KIO ws. przetargu na nowe tramwaje dla Warszawy!

PESA złożyła odwołanie do KIO ws. przetargu na nowe tramwaje dla Warszawy! Fot. PESA

PESA Bydgoszcz S.A. skierowała odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu na dostawę nowych tramwajów dla Warszawy.

Informację potwierdził szef PR spółki Maciej Grześkowiak.

“Zdecydowaliśmy się na to przede wszystkim z uwagi na istotność postępowania oraz możliwość kontynuacji współpracy z Tramwajami Warszawskimi. Po analizie dokumentów oraz zapoznaniu się z dostępnymi informacjami postanowiliśmy odnieść się między innymi do elementów formalnych oferty oraz kwestii prawidłowości wyceny, okoliczności dotyczących produkcji, posiadanych zasobów oraz rzetelności oświadczeń w zakresie zapewnienia terminowego wykonania zamówienia przez koreańską firmę- powiedział Grześkowiak.

W przetargu na dostawę ponad 123 tramwajów i kolejnych 90 Hyundai Rotem Company chciał za zamówienie 1 mld 800 mln zł. Pod względem ceny oferta koreańskiej firmy okazała się korzystniejsza niż bydgoskiej Pesy, która zaproponowała dostawę za 2 mld 300 mln. Rozstrzygnięcie budzi jednak wiele wątpliwości. Eksperci zwracają uwagę na brak doświadczenia i niską cenę zaproponowaną przez Hyundaia.

Partnerzy portalu


PKP Intercity
Polregio
Radio WNET
BOBC
Wolna Droga
W Polityce
Centrum Rozwoju Transportu
Klaster Luxtorpeda 2.0
Izba Kolei
Więcej w Ekonomia i rynek, Wiadomości
Fot. NaKolei.pl
Jaka będzie przyszła perspektywa? Zielińska: “Na pewno nie zapowiada się dużo gorzej, jeśli chodzi o środki unijne na kolej, niż ta”

Realizujemy bezprecedensowy program modernizacji kolejowych w Europie. Dzisiejsza perspektywa na lata 2014-2020 to jest 10 mld euro inwestycji kolejowych, więc...

Zamknij