Infrastruktura Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Nie tylko linia D5 ze zmianami w kursowaniu pociągów KD

Nie tylko linia D5 ze zmianami w kursowaniu pociągów KD Fot. Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie informują, że od wczoraj trzeba liczyć się ze zmianami w kursowaniu pociągów m.in. w ramach prac na linii D5 na odcinku Strzegom-Jawor.

Od wczoraj, 9 lipca, do piątku, 13 lipca potrwają prace na odcinku Strzegom-Jawor. Linia D5 zmienia organizację ruchu. Uruchomiono tam ZKA. Zapowiadane działania na linii to modernizacja przejazdu kolejowego pomiędzy Strzegomiem i Goczałkowem oraz prace torowe pomiędzy Rogoźnicą i Jaworem. Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy można znaleźć m.in. tutaj:<D5 Legnica – Jawor – Rogoźnica – Goczałków – Strzegom – Jaworzyna Śląska – Dzierżoniów Śląski – Kłodzko – Kudowa-Zdrój>

Zmiany na linii D5 pociągną za sobą również zmianę godziny odjazdów pociągów na linii D16 i pociągu na linii D15, wyruszającego z Kudowy-Zdroju o godzinie 11:40. Przewoźnik informuje również, że przeprowadzane są również prace na dwutorowym fragmencie trasy przy przebudowie przejazdu między Boreczkiem i Strzelinem. Po poniedziałkowej zmianie w rozkładzie jazdy dla linii D9 kolejna nastąpi jutro, w środę. Nie ma tam organizowanej Zastępczej Komunikacji Autobusowej.

Jakie zmiany czekają na innych liniach KD?
  • Ostatnią zmianą, jaka nastąpi w poniedziałek, będzie drobna korekta pociągu linii D1 z Wrocławia Głównego (19:01) do Legnicy (20:00). W poniedziałek po raz ostatni pociąg ten będzie od Wrocławia Leśnicy jechał pięć minut później.
  • We wtorek, 10 lipca oraz w sobotę, 14 lipca, nastąpią duże zmiany wynikające z uruchamiania nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Świebodzice. W związku z tym duże zmiany nastąpią w rozkładach jazdy linii D6 i D28.
  • Od soboty 14 lipca, pociąg linii D99 (Pociąg do Kultury) z Berlina do Wrocławia (przyjazd 12:41) nie będzie już musiał oczekiwać na stacji Wrocław Nowy Dwór, dzięki czemu dojedzie do stacji docelowej 10 minut wcześniej.

Szczegóły i rozkłady jazdy znajdują się na stroni KD.