Strona główna » Wiadomości » Tabor » Newag dostarczył już 6 Impulsów do Warszawy! Do końca listopada 21 pojazdów w stolicy

Newag dostarczył już 6 Impulsów do Warszawy! Do końca listopada 21 pojazdów w stolicy

Redakcja
Fot. SKM Warszawa

Szybka Kolej Miejska dysponuje już 6 nowymi pojazdami z puli 21 zamówionych w nowosądeckim Newagu. W tym tygodniu do stolicy przyjechały ostatnie dwa czteroczłonowe pociągi. W maju przewoźnik rozpocznie odbiory dłuższych, pięcioczłonowych jednostek.

Pod koniec lutego nowe pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej zadebiutowały w rozkładzie jazdy zabierając na pokład pasażerów linii S2. Aktualnie, na trasie łączącej lotnisko im. Fryderyka Chopina z Sulejówkiem Miłosną dwa połączenia obsługują nowoczesne Impulsy 2.

Nowe pociągi przejechały już w sumie ponad 10 tysięcy kilometrów. Cieszą nas dobre opinie i rosnąca liczba podróżnych – mówi Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej. W lutym z połączeń na linii S2 skorzystało prawie 366 tysięcy pasażerów. To niemal 63% więcej niż w roku poprzednim – dodaje.

Ostatnie dwa czteroczłonowe pociągi przyjechały do Warszawy w tym tygodniu. Wkrótce rozpoczną jazdy testowe. W maju Szybka Kolej Miejska rozpocznie odbiory techniczne pięcioczłonowych jednostek, których zamówiła 15. Dłuższe pojazdy pojawią się na najpopularniejszej linii S1.

Dostawy wszystkich 21. nowych pociągów mają zakończyć się do końca listopada 2022 roku. Dostawa nowego taboru ma pozwolić uruchomić połączenie SKM do podwarszawskiej miejscowości – do Piaseczna.

Zobacz więcej: SKM Warszawa ma dojechać do Piaseczna już w grudniu 2022 roku! 21 nowych Impulsów do końca roku

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności