NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie SKM Warszawa ma dojechać do Piaseczna już w grudniu 2022 roku! 21 nowych Impulsów do końca roku

SKM Warszawa ma dojechać do Piaseczna już w grudniu 2022 roku! 21 nowych Impulsów do końca roku

Redakcja
Mat. FB/SKM Warszawa

Najprawdopodobniej pociągi SKM Warszawa już w grudniu br. pojadą do podwarszawskiego Piaseczna.

W maju 2021 roku Wiceburmistrz Piaseczna zapowiedział, że w 2022 roku uruchomiony zostanie długo wyczekiwany pociąg SKM w relacji do podwarszawskiej miejscowości.

ZTM wystąpił z propozycją uruchomienia pilotażowych kursów SKM do Piaseczna – mówił w 2021 r. dla PrzegladPiaseczynski.pl wiceburmistrz Robert Widz. – To bardzo dobra wiadomość dla naszych mieszkańców. Teraz tylko musimy zarezerwować w budżecie odpowiednie środki i podpisać umowę. Wiem, że taką propozycję dostała również Lesznowola.

Początkowo połączenie miało wystartować już w sierpniu 2022 roku, wraz z wejściem w życie powakacyjnej korekty rozkładu jazdy. W związku z zaplanowaną przez PLK realizacją inwestycji, przełożono jednak termin uruchomienia połączeń na grudzień 2022 r.

Przewidywany termin uruchomienia połączenia do Piaseczna  to 11 grudnia 2022 roku, czyli pierwszy dzień obowiązywania rozkładu jazdy 2022/2023. Pierwotny plan zakładał uruchomienie połączeń w sierpniu 2022 roku, co okazało się niemożliwe ze względu na zaplanowane przez PKP PLK prace przy kluczowym dla projektu fragmencie infrastruktury, czyli wiadukcie umożliwiającym bezkolizyjne przejście torów linii kolejowej nr 8 nad torami linii kolejowych nr 1, 3 i 447 – powiedziała dla NaKolei.pl Zuzanna Szopowska – Konop, Rzeczniczka prasowa SKM Warszawa.

Pierwsze dwa nowe Impulsy wkrótce wyjadą na tory

Możliwość uruchomienia połączenia SKM do Piaseczna jest związana z dostawami nowego taboru. Nowosądecki Newag ma dostarczyć łącznie 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls2 do końca 2022 roku, które są niezbędne do rozszerzenia oferty stołecznego przewoźnika. Już wkrótce flotę SKM zasilą dwa nowe Impulsy, w tym jeden będzie kursować po Warszawie w specjalnej „unijnej okleinie”, która ma przypomnieć o już minionym Europejskim Roku Kolei oraz o tym, że zakup został współfinansowany ze środków unijnych.

Zaplanowano dwie linie

SKM Warszawa planuje uruchomić dwie linie do Piaseczna. Pociągi na jednej z nich będą kursować w relacji Piaseczno – Legionowo/Wieliszew przez linię obwodową, na drugiej natomiast w rel. Piaseczno – Warszawa Główna. Wstępnie SKM Warszawa zakłada realizację kursów co godzinę. Jak zaznacza Rzeczniczka Prasowa, dopiero w późniejszym terminie przewoźnik będzie mógł wskazać szczegóły nowej oferty, tym samym liczba połączeń na trasie może ulec zmianie.

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności