NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Nadchodzi era kolejarzy

Nadchodzi era kolejarzy

Redakcja
Fot. Budimex

Zgodnie z aktualnym planem finansowania Krajowego Programu Kolejowego do roku 2023, PKP zamierza zrealizować projekty o łącznej wartości 73,1 mld zł z tzw. listy podstawowej. Na liście rezerwowej znajduje się dodatkowo 66 projektów wartych 32,6 mld zł. Jednym z generalnych wykonawców, którzy intensywnie współpracują z Polskimi Kolejami Państwowymi jest Grupa Budimex realizująca kilka dużych kontraktów kolejowych o kluczowym znaczeniu dla transportu. Ilość projektów przekłada się na rosnący poziom zatrudnienia w tym sektorze.

Renowacja dworca PKP w Białymstoku, budowa zaplecza technicznego dla Kolei Małopolskiej w Krakowie i budowa nowej stacji Warszawa Zachodnia – to jedne z wielu projektów kolejowych, które aktualnie realizuje Budimex. Jednocześnie generalny wykonawca stale powiększa swoje portfolio.

Realizujemy dużo projektów i mamy zabezpieczony portfel prac na kolejne trzy lata. Dzięki 50-letniemu doświadczeniu jesteśmy numerem 1 na rynku budowlanym, jednakże większą wagę niż do rankingów przywiązujemy do tego, aby dotrzymywać obietnic i finalizować kontrakty w terminie. Inwestujemy także w profesjonalny sprzęt: podbijarki, profilarki, pociągi sieciowe. Kolejne dwie maszyny z firmy Plasser Theurer są już produkowane i trafią do nas w przyszłym roku – mówi Cezary Mączka, Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimeksie.

Fot. Budimex

Sprzęt ten jest aktualnie najnowocześniejszy na rynku, a w połączeniu ze stosowanymi przez Budimex innowacyjnymi rozwiązaniami geodezyjnymi, umożliwia wykonanie prac związanych z nawierzchnią kolejową według standardów technicznych dla prędkości  do 250 km/h.

Do obsługi tych maszyn konieczna jest wykwalifikowana i doświadczona kadra operatorów i pracowników nadzoru. Dlatego inwestujemy w ludzi, którzy przechodzą szereg szkoleń i dostają realną szansę rozwoju. Kierownikami kontraktów są osoby, które zaczynały swoją pracę zaraz po studiach i zdobywały przez lata doświadczenie w Budimeksie. Z drugiej strony wśród wieloletnich pracowników mamy osoby doświadczone z 20 i 30-letnim stażem – tłumaczy Cezary Mączka.

Praca u lidera na rynku budowlanym niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim to stabilne miejsce zatrudnienia – zdecydowana większość pracowników ma w Budimeksie umowę o pracę. Dodatkowo każdy posiada benefity socjalne, sportowe i medyczne. Grupa docenia także zaangażowanie oraz przestrzeganie zasad BHP, dlatego w zamian oferuje atrakcyjny system premiowy. W przypadku pracowników fizycznych generalny wykonawca codziennie zapewnia ciepły obiad oraz darmowe zakwaterowanie w przypadku, gdy kontrakt jest realizowany z dala od miejsca zamieszkania.

Fot. Budimex

To tylko kilka z licznych benefitów oferowanych przez Budimex, który w związku z rozwojem w sektorze kolejnictwa stale poszukuje nowych pracowników. Aktualnie trwają rekrutacje we wszystkich województwach w kraju, a przede wszystkim do Dywizji Budownictwa Kolejowego na stanowiska inżynierów, majstrów, kierowników robót, energetyków i torowców. Więcej informacji na temat ofert pracy znajduje się na stronie internetowej: https://kariera.budimex.pl/.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności