Strona główna » Wiadomości » Przewozy pasażerskie » Na tory wraca Kiev Express! Od 4 listopada bezpośrednie połączenie Warszawa – Kijów

Na tory wraca Kiev Express! Od 4 listopada bezpośrednie połączenie Warszawa – Kijów

Redakcja
Fot. YT / " Kolejowy Piotrek"

Po ponad półtorarocznej przerwie na tory wraca bezpośredni pociąg relacji Warszawa – Kijów. Koleje Ukraińskie poinformowały, że połączenie ponownie wystartuje 4 listopada br.

Koleje Ukraińskie poinformowały o ponownym uruchomieniu pociągu 67/68 relacji Kijów – Warszawa. Połączenie zostało zamrożone na początku pandemii. Na stronie PKP Intercity pojawiło się połączenie do Kijowa, natomiast opcja zakupu biletu pojawia się wyłącznie stacjonarnie w kasie biletowej. Pociąg z Kijowa będzie odjeżdżać o 18:48, by do Warszawy dojechać o 9:02. W drogę powrotną uda się po godzinie 17, aby w stolicy Ukrainy być o godzinie 11:00. Według informacji ze strony Kolei Ukraińskich, skład będzie obsługiwany także przez wagony sypialne, a bilety powinny zaczynać się od 1350 hrywien (ok. 200 zł).

Warto przypomnieć, że według ostatniego rozporządzenia ukraińskiego Rządu, podróż pociągiem jest możliwa wyłącznie dla osób zaszczepionych, bądź tych co posiadają negatywny wynik testu – więcej informacji. Obostrzenia te również będą dotyczyć pasażerów „Kiev Express”.

Połączenia kolejowe między Polską a Ukrainą zostały wznowione 10 października uruchamiając pociąg Kijów – Przemyśl.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x