Dawniej na kolei Kolej jest dla ludzi Tabor

Muzealne Pociągi Specjalne – Frankenstein, Mery Shelly oraz Halloween

Muzealne Pociągi Specjalne – Frankenstein, Mery Shelly oraz Halloween fot. Joanna Witek Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska

29 października parowóz TKt48-18 poprowadzi na Śląsku Muzealne Pociągi Specjalne: Frankenstein, Mery Shelly oraz Halloween.

Dzięki inicjatywie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska będą mogli wziąć udział w przejeździe historycznymi składami. Będą to Muzealne Pociągi Specjalne – Frankenstein, Mery Shelly oraz Halloween.

Wydarzenie będzie miało miejsce 29 października (niedziela). Pociągi poprowadzone zostaną przez parowóz TKt48-18, jedyny sprawny tego typu pojazd na Dolnym Śląsku.

Muzealne Pociągi Specjalne – Frankenstein, Mery Shelly oraz Halloween – historia

Pociągiem Frankenstein będzie można dojechać do Ząbkowic Śląskich. Miejsce to wiąże się m.in. z głośną aferą grabarzy. Na terenie Ząbkowic Śląskich, z niemieckiego zwanych właśnie Frankenstein, jesienią 1606 roku wybuchła zaraza. Podejrzani o zatruwanie powietrza poprzez stworzenie trucizny ze zwłok zostali lokalni grabarze. Wszyscy grabarze zostali skazani na spalenie na stosie. Był to głośny proces na skalę Europejską.

Pociąg Frankenstein pojedzie 29 października z Jaworzyny Śląskiej do Ząbkowic Śląskich. W międzyczasie zorganizowany zostanie przejazd na trasie Kamieniec Ząbkowicki – Ząbkowice Śląskie. Za bilet z Jaworzyny do Ząbkowic i z powrotem dorośli zapłacą 120 zł. Dzieci i młodzież ucząca się do 18. roku życia nabędą bilet za 80 zł. Dzieci do lat 3 pojadą bezpłatnie. Cena obejmuje:

  • Przejazd zabytkowym składem na trasie Jaworzyna Śląska – Ząbkowice Śląskie  – Jaworzyna Śląska,
  • Zwiedzanie największych atrakcji miasta z Przewodnikiem  (Krzywa Wieża, ruiny zamku, Cerkiew, Izba Pamiątek, laboratorium Frankensteina)
  • Poczęstunek na pokładzie pociągu (bułka słodka, kawa, herbata).

Muzeum i Fundacja oferują również atrakcyjne podróże kolejnymi Pociągami Specjalnymi: MARY SHELLEY, HALLOWEEN, DYNIA oraz DRAKULA na trasie Kamieniec Ząbkowski-Ząbkowice Śląskie.

Pod linkiem:

http://muzeumtechniki.pl/parowoz-w-zabkowicach-i-kamiencu-zabkowickim/oraz http://muzeumtechniki.pl/frankenstein-muzealny-pociag-specjalny-29-10-2017/znajdą Państwo wszelkie szczegóły o rozkładzie jazdy, cenach biletów oraz atrakcjach przygotowanych przez organizatorów przejazdów.