NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi MPK Wrocław o prawie miesiąc przesuwa termin składania ofert na nowe tramwaje

MPK Wrocław o prawie miesiąc przesuwa termin składania ofert na nowe tramwaje

Redakcja
Fot. MPK Wrocław

MPK Wrocław o prawie miesiąc przesunęło termin składania ofert w przetargu na dostawę 26 nowych tramwajów plus 14 w opcji. Przewoźnik wydłużył termin na prośbę potencjalnych wykonawców. Ale to nie jedyne zmiany. Wprowadzony został także dodatkowy wymóg dla kupowanych pojazdów. Chodzi o poziom hałasu.

Pierwotnie MPK Wrocław wskazało, że składanie ofert miało się zakończyć 30 września 2021 roku. Teraz zostało przedłużone aż do 28 października. Jak podał przewoźnik o taką zmianę zwracali się przedstawiciele firm, które prawdopodobnie wezmą udział w postępowaniu przetargowym. Wnioskowali oni o to, żeby oferty można było przesyłać do końca października. Spółka przystała na te wnioski.

Dodatkowo, zamawiający wprowadził zmianę w wymaganiach dotyczących dostarczanych tramwajów. Zestawy kołowe oferowanych tramwajów będą musiały być wyposażone w tzw. absorbery, czyli tłumiki hałasu.

Przypomnijmy, że tramwaje, które chce kupić MPK Wrocław mają być w całości niskopodłogowe, klimatyzowane i być nowocześnie wyposażone. Mają to być jednokierunkowe tramwaje. W tramwajach ma znajdować się miejsce dla co najmniej 200 osób, a miejsc do siedzenia powinno być co najmniej 40 sztuk.

I dodajmy, że przedmiotem zamówienia jest nie tylko dostawa nowych tramwajów, ale również dostawa dodatkowych elementów wyposażenia obsługowego oraz pakietu części zamiennych do napraw tramwajów.

W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca także:

  1. przeprowadzi szkolenia pracowników;
  2. sporządzi i uzgodni z Zamawiającym niezbędne instrukcje, katalogi, schematy, dokumentacje techniczne oraz inne wymagane opracowania odnoszące się do przedmiotu umowy i dostarczy je wraz z licencjami na korzystanie z tej dokumentacji;
  3. dostarczy niezbędne oprogramowania wraz z licencjami oraz dokumentację do tego oprogramowania wraz z licencjami.
Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności