Prawo i przetargi Tabor Transport miejski

Modertrans ponownie jako jedyny składa ofertę Grudziądzowi

Modertrans ponownie jako jedyny składa ofertę Grudziądzowi Moderus Beta w Poznaniu Fot. Modertrans Poznań

W drugim podejściu do zakupu czterech tramwajów Grudziądz ponownie otrzymał ofertę od Modertransu. Tym razem tańszą i z krótszym terminem dostawy pierwszego wagonu.

Przypomnijmy. Zamówienie dotyczy dostawy 4 tramwajów wieloczłonowych jednokierunkowych, niskopodłogowych albo częściowo niskopodłogowych wraz z dostawą dźwigu tramwajowego do wkolejania tramwajów (żurawia samochodowego dla potrzeb ratownictwa technicznego) przeznaczonych dla komunikacji miejskiej gminy – miasto Grudziądz. Całkowita pojemność tramwaju musi wynosić co najmniej 175 osób. Miejsc do siedzenia powinno być minimum 30.

To drugie podejście do zakupu tych pojazdów, za pierwszym razem Modertrans okazał się za drogi. Tym razem zaproponował kwotę 22 774 065,00 zł brutto, przy szacunkach zamawiającego na poziomie 22 180 000,00 zł brutto. Firma z Poznania pierwszy wagon chce dostarczyć w ciągu 8 miesięcy, wszystkie zaś w ciągu 24 miesięcy. Proponuje też 24 miesiące gwarancji.

Jak informowaliśmy na łamach portalu NaKolei.pl w pierwszym podejściu złożona została jedna oferta, także przez Modertrans. Jednak okazała się ona za droga. Poznańska firma zaproponowała bowiem kwotę 25,3 mln zł, podczas gdy szacunki zamawiającego określono na 22,1 mln zł. Stąd też przetarg został unieważniony.

Grudziądz potrzebuje nowych tramwajów, ponieważ w mieście nie ma żadnego tramwaju z niską podłogą. Cztery wagony, które miasto próbuje kupić to z jednej strony nowa jakość na tamtejszej sieci tramwajowej, z drugiej zaś jednak tylko częściowa odnowa floty taborowej.