Tabor Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Modertrans chce dostarczyć wagony do samodzielnego montażu dla Szczecina

Modertrans chce dostarczyć wagony do samodzielnego montażu dla Szczecina Fot. Wiki Commons

Firma Modertrans Poznań jako jedyna złożyła swoja ofertę w postępowaniu na dostawę elementów do nowych tramwajów dla Tramwajów Szczecińskich.

Oferta nieco przekracza budżet, jaki założył na ten cel przewoźnik. Na to zadanie spółka przeznaczyła bowiem 12 300 000 zł, a firma Modertrans Poznań w ofercie wskazała kwotę 12 588 300zł. Teraz trwa weryfikacja dokumentów i możliwości finansowych spółki.

Przypomnijmy, że tym razem zamówienie obejmuje pojazdy dwukierunkowe. Mają one stać się uzupełnieniem floty już posiadanych tramwajów, które będzie można wykorzystać zwłaszcza podczas remontów lub przy ograniczonej możliwości utworzenia pętli.

Przedmiotem podpisanej z wykonawcą umowy ma być dostawa nowych nadwozi, elementów, podzespołów, wyposażenia, części mechanicznych i elektrycznych niezbędnych do montażu tramwajów dwukierunkowych. Mają one być przegubowe, wieloczłonowe, częściowo niskopodłogowego. Tramwaje będą złożone w Szczecinie, samodzielnie przez pracowników spółki.

Ale elementy do 2 tramwajów wraz z dostawą niezbędnego specjalistycznego wyposażenia obsługowo-naprawczego to nie wszystko. Zamawiający daje sobie możliwość wykorzystania prawa opcji polegającego na zamówieniu i dostawie dodatkowych nowych elementów niezbędnych do montażu kolejnych 2 pojazdów.

Przewoźnik przypomina też, że umowa podzielona zostanie na 2 etapy. W pierwszym z nich wykonawca ma 180 dni na dostawę kompletu do montażu pierwszego tramwaju, w drugim łącznie 240 dni od dnia podpisania umowy na dostarczanie elementów do kolejnego. Samo składanie tramwajów to okres około 2 miesięcy.

Czekamy na decyzję komisji przetargowej. Przypomnijmy, że w przeszłości Tramwaje Szczecińskie pozyskały już wagony z rodziny Moderus Beta, tyle że jednokierunkowe. Zostały one samodzielnie zmontowane przez pracowników spółki.