Infrastruktura Tabor Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Metro jeździ wolniej? Winna wymiana torów

Metro jeździ wolniej? Winna wymiana torów fot. Metro Warszawskie

Metro jeździ wolniej. To fakt. Mimo, iż pracownicy Metra Warszawskiego wykonują prace torowe nocą, pasażerowie odczuwają spowolnienie jazdy składów na I linii w ciągu dnia.

Przez kilka ostatnich dni mieszkańcy Warszawy skarżą się, że metro jeździ wolniej. Zaobserwowano to na I linii Metra Warszawskiego, zwłaszcza między stacjami Pole Mokotowskie i Politechnika. Co jest tego przyczyną? Już wiadomo – prace na torach.

Ostatnimi czasy pasażerowie metra na I i II linii nie mają szczęścia w przypadku korzystania z transportu podziemnego. Do problemów generujących spowolnienie podróżowania, takich jak np. pozostawianie pakunków na stacjach, potrącenia na torach czy niedziałające schody ruchome, dochodzi kolejna niedogodność. Z relacji pasażerów wynika, że pojazdy metra spowalniają na niektórych odcinkach prędkość albo całkowicie zatrzymują się między stacjami w tunelu. W godzinach szczytu, gdy składy są przepełnione i dodatkowo nie są klimatyzowane, z braku przepływu powietrza i ścisku robi się naprawdę nerwowo.

ZTM w Warszawie podało wczoraj (26 października) taką informację:

Możliwe opóźnienia pociągów linii metra M1

07:10
Z przyczyn technicznych występują wydłużenia czasu przejazdu pociągów linii metra M1 na odcinku POLE MOKOTOWSKIE-POLITECHNIKA w kierunku stacji MŁOCINY.

Możliwe opóźnienia ww. linii.

Powodem spowolnienia pociągów metra są prace torowe, które zapowiadała Spółka Metro Warszawskie. Wymiana torów odbywa się nocami, jednakże w ciągu dnia metro musi zwalniać z powodu początkowej różnicy w wysokości starej, a nowej szyny przed spawaniem i pracami kończącymi się ich szlifowaniem. Na odcinku Pole Mokotowskie-Politechnika w kierunku Młocin wczoraj w nocy wymieniano szyny, dlatego ruch pociągów metra był i jak widzimy nadal jest opóźniony.