W związku z korektą rozkładu jazdy, która wejdzie w życie w najbliższą niedzielę, oznacza dla pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej miłe niespodzianki, ale muszą się też liczyć z utrudnieniami ze względu na prace modernizacyjne.
Mieszkańcy Kolumny, Dobronia i Chechła zyskają możliwość wygodnego dojazdu do Łodzi na godzinę 8:00. Od niedzieli, poranny pociąg, który dotychczas rozpoczynał kurs w Pabianicach, będzie jeździć codziennie z Łasku.
Na trasę wyruszy kolejny skład ŁKA Sprinter „Koncertowy” – 21 marca uczestnicy wydarzeń muzycznych w Łodzi, a także osoby preferujące późniejszy powrót, będą mogły szybko, sprawnie i bezpiecznie wrócić do domu.
W dni świąteczne i weekendy na trasy wyjadą dodatkowe pociągi, zapewniając pasażerom jeszcze większą elastyczność oraz komfort podróżowania. W związku z korektą rozkładu jazdy pociągów, dojdzie do aktualizacji rozkładóy jazdy wszystkich linii Kolejowej Komunikacji Autobusowej.
Linia Łódź – Częstochowa
Na odcinku Koluszki – Częstochowa trwają prace remontowe prowadzone przez zarządcę infrastruktury – PKP PLK S.A. Ze względu na wprowadzenie jednotorowych odcinków dwukierunkowych, zmienią się godziny kursowania poszczególnych pociągów ŁKA. W pociągach PKP Intercity Chemik na odcinku Częstochowa – Piotrków Trybunalski – Łódź Widzew będą honorowane bilety wydane na przejazdy pociągami ŁKA (odjazd: Łódź Widzew, godz. 7:47, Częstochowa, godz. 18:46).
Modernizacja torów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym na linii nr 1 pozwoli pod koniec 2026 roku zwiększyć prędkość pociągów do 160 km. To zdecydowanie skróci czas przejazdu na tej trasie.
Linia Skierniewice – Łowicz Główny
Ze względu na trwające prace modernizacyjne na odcinku Skierniewice – Bełchów, pociągi pojadą po jednym torze. W związku z tym, zmienią się godziny kursowania poszczególnych pociągów ŁKA.
Linia Łódź – Warszawa
ŁKA utrzyma weekendowe połączenia z Łodzi do Warszawy, które już od 10 lat zapewniają pasażerom szybkie i wygodne połączenia. I cieszą się niezmiennym zainteresowaniem podróżnych.
ŁKA Sprinter „Koncertowy”.
Pociąg odjedzie ze stacji Łódź Kaliska o godzinie 23:10 i zatrzyma się na stacjach Łódź Widzew, Koluszki, Rogów, Skierniewice, Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna. Do Warszawy Wschodniej dojedzie o godz. 00:45.
Linia Łódź – Sieradz – Poznań
Dotychczasowy poranny pociąg z Pabianic będzie kursował ze stacji Łask, co zapewni dogodne połączenie do Łodzi na godzinę 8:00 z Kolumny, Dobronia oraz Chechła.
Pociąg relacji Łódź – Poznań – Łódź pojedzie dodatkowo w dniach 6, 30 kwietnia, 3 – 4 czerwca, zapewniając możliwość podróży w czasie świąt i długich weekendów.
Ze względu na prowadzone prace modernizacyjne zmienią się godziny kursowania na wcześniejsze z Łodzi i z Poznania.
Linia Łódź Widzew – Łódź Marysin – Zgierz
Dla prawie wszystkich pociągów godziny odjazdów zostały ułożone w takcie. Oznacza to, że pociągi będą wyruszać z Łodzi Widzewa 21 i 51 minut po pełnej godzinie, ze Zgierza 17 i 47 minut po pełnej godzinie. Czas postoju na stacji Łódź Marysin, na której nastąpi mijanie się pociągów jadących z przeciwnych kierunków nie będzie trwał dłużej niż 2 minuty.
Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie lka.lodzkie.pl

