NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe Litewskie LTG CARGO wznawia działalność w Ukrainie

Litewskie LTG CARGO wznawia działalność w Ukrainie

Redakcja
Fot. LTG Cargo

Spółka-córka litewskiego przewoźnika postanowiła wznowić działalność transportową na terytorium Ukrainy. Decyzja została podjęta w związku ze znacznie zwiększonym zapotrzebowaniem na eksport zboża i innych towarów z kraju.

Koleje Litewskie poinformowały, że ich spółka-córka, czyli LTG CARGO Ukraine wznowi swoją działalność na terytorium Ukrainy. Spółka będzie świadczyć usługi spedycyjne na Ukrainie oraz pomagać zainteresowanym podmiotom w organizacji transportu towarów koleją przez terytorium Ukrainy, Polski i Litwy.

Wznawiając działalność, możemy przyczynić się do jeszcze bardziej wydajnych rozwiązań logistycznych i nadal pomagać ukraińskim klientom w eksporcie ładunków – głównie zboża, oleju i kukurydzy. W tym procesie będziemy kontynuować współpracę z Kolejami Ukraińskimi i wspólnie będziemy dążyć do jak najsprawniejszego procesu przekraczania granicy polsko-ukraińskiej i przeładunku towarów na ukraińskich stacjach granicznych – powiedział Saulius Stasiūnas, prezes LTG Cargo Ukraine.

Decyzję o zamrożeniu funkcjonowania LTG CARGO Ukraine podjęto w marcu br., w związku z zaostrzeniem się działań wojennych w kraju. Mimo to, jak zaznaczają Litwini, cały czas działania podejmowały takie spółki jak LTG CARGO i LTG CARGO Polska, które wspierały eksport towarów z Ukrainy.

Zobacz również: Litwini testują połączenie kolejowe na Ukrainę z pominięciem Białorusi. Po raz pierwszy w historii

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności