Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

LEO Express zawiesza kursowanie pociągów Praga – Wrocław

LEO Express zawiesza kursowanie pociągów Praga – Wrocław fot. Stadler

Tylko do 29 lutego będzie można korzystać z weekendowych połączeń LEO Express na trasie z Pragi do Wrocławia. Po tym terminie ich kursowanie zostanie zawieszone na dwa miesiące.

Oficjalnym powodem przerwy w obsłudze połączenia jest remont torów po czeskiej stronie. Mając na uwadze kłopoty z obsługą połączenia przez LEO Express taka przerwa przewoźnikowi może się przydać. Być może w tym czasie uda się tak przeorganizować zasoby taborowe, aby kłopoty, z którymi się borykał na przełomie 2019 i 2020 roku już więcej się nie powtarzały.

Tym samym Wrocław straci na dwa miesiące jedyne bezpośrednie połączenie kolejowe ze stolicą Czech. Pociągi mają wrócić na „majówkę”, ale pod warunkiem, że zakończą się prace torowe między czeskimi stacjami Uście nad Orlicą i Lichkow.

Przypomnijmy, że połączenie realizowane jest we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi. Obaj przewoźnicy zapewniają, że o przerwie w ruchu pociągów po czeskiej stronie było wiadomo już od jakiego czasu. Stąd też nie powinno dziwić wstrzymanie sprzedaży biletów na połączenia w okresie od 29 lutego do 30 kwietnia. Część pasażerów była jednak tym faktem zaskoczona. Na dobrą sprawę trudno im się dziwić, zwłaszcza, że przewoźnicy nie informowali, a może nie dość intensywnie informowali, o zawieszenie połączeń na dwa miesiące.

W tej chwili w systemie rezerwacyjnym LEO Express nie ma możliwości zakupienia biletu na połączenia z Wrocławia do Pragi po 29 lutego, w tym także po 30 kwietnia, a więc na terminy, w których teoretycznie pociągi powinny już jeździć. Sprawdzenie tej możliwości jest o tyle uzasadnione, że LEO Express sprzedaje już bilety na inne trasy, jak chociażby na tę z Krakowa do Pragi, właśnie w „majówkowych” terminach. Powrót zatem pociągów LEO Express do Wrocławia na weekend majowy nie jest oczywisty.