Przewozy towarowe Tabor
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

KPS: Pierwszy pociąg intermodalny na trasie Świnoujście-Wrocław-Świnoujście

KPS: Pierwszy pociąg intermodalny na trasie Świnoujście-Wrocław-Świnoujście fot. KPS

Kolejowe Przedsiębiorstwo Spedycyjne (KPS) wypuściło na jazdy pilotażowe pierwszy pociąg intermodalny na trasie Świnoujście-Wrocław-Świnoujście. Nadawcą naczep była norweska firma Bring Linehaul.

Realizacja hasła ,,Tiry na tory” nabiera tempa. Jak czytamy na stronie KPS przejazd pilotażowy realizowanego przez pociąg intermodalny z naczepami drogowymi odbył się w dniach 12-15 grudnia. Naczepy nadała norweska firma Bring Linehaul. Wagony zostały wypożyczone od Spółki Wascosa ze Szwajcarii.

Pociąg intermodalny został załadowany naczepami drogowymi i odbył przejazd testowy na trasie Świnoujście-Wrocław-Świnoujście. Spółka nastawia się optymistycznie do realizacji stałych przejazdów takich pociągów widząc w tym duży krok do odciążenia dróg z transportu towarowego. KPS szuka obecnie nazwy dla swojego pociągu intermodalnego.

Przejazd pilotażowy odbył się we współpracy z m.in. Terminalem Promowym Świnoujście, EuroTerminalem Świnoujście, przewoźnikiem kolejowym Majkoltrans. Więcej informacji na stronie Kolejowego Przedsiębiorstwa Spedycyjnego.