Strona główna » Wiadomości » Przewozy pasażerskie » Kolejny atak na Kijów. Nieopodal stacji kolejowej; „wszystkie pociągi odjeżdżają zgodnie z rozkładem”

Kolejny atak na Kijów. Nieopodal stacji kolejowej; „wszystkie pociągi odjeżdżają zgodnie z rozkładem”

Redakcja
Fot. UZ

Rosjanie przeprowadzili kolejny atak na stolicę Ukrainy. Wykorzystano irańskie drony kamikadze, którymi celowano w obiekty mieszkalne. Metro jest schronieniem dla mieszkańców.

Kijów ponownie został zaatakowany przez Rosjan. Jak podaje szef kancelarii Prezydenta Ukrainy, Andrij Jermak – Rosjanie wykorzystali drony kamikadze. Mer Kijowa, Witalij Kliczko poinformował przed godziną 6:00, że eksplozje miały miejsce w rejonie szewczenkowskim, w centrum miasta. Jak poinformował Prezes Kolei Ukraińskich, atak dronów miał miejsce nieopodal kijowskiej stacji.

W wyniku rosyjskiego ataku na Kijów przy użyciu dronów w centrum miasta wybuchł pożar w budynku, który nie jest obiektem mieszkalnym; kilka budynków mieszkalnych jest uszkodzonych – poinformował na Telegramie Witalij Kliczko. (…). Na miejscu są medycy. Sprawdzamy doniesienia na temat poszkodowanych – dodał Kliczko.

Mer Kijowa apeluje do swoich mieszkańców, aby pozostali w schronach. Schronienie mogą znaleźć w kijowskim metrze, którego wszystkie stacje są otwarte dla mieszkańców. Według ostatniego wpisu Mera, około 7:20 czasu polskiego miały miejsce kolejne dwie eksplozje w rejonie szewczenkowskim.

Jak poinformowały Koleje Ukraińskie, przeprowadzony atak na stolicę nie wpłynął na rozkład jazdy. Pociągi do i ze stolicy mają kursować zgodnie z rozkładem.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x