Strona główna » Wiadomości » Transport miejski » Kijowskie metro znowu w części zamknięte. Wszystkie stacje metra pełnią funkcję schronu

Kijowskie metro znowu w części zamknięte. Wszystkie stacje metra pełnią funkcję schronu

Redakcja
Mat. TT / Nexta

Dzisiaj z samego rana Rosjanie przeprowadzili ostrzał na centrum Kijowa. Władze miasta zarządziły, że wszystkie stacje metra ponownie będą pełnić rolę schronu dla mieszkańców stolicy.

Jak poinformowała korespondentka PAP, dzisiaj, 10 października z samego rana doszło do trzech potężnych wybuchów w centrum Kijowa. Jak podaje PAP, są zabici i ranni, natomiast według relacji jedna z rakiet spadła w okolicach Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki, przy ruchliwych w poniedziałkowy poranek arteriach w centrum Kijowa.

Władze Kijowa podjęły natychmiastową decyzję, że metro ponownie będzie pełnić rolę schronu. Zawieszono kursowanie pociągów na czerwonej linii. Zamknięte jest również połączenie czerwonej i zielonej linii na odcinku stacji Teatralna – Złota Brama. Mieszkańcy stolicy mogą znaleźć schronienie na wszystkich stacjach metra.

Apeluję do wszystkich mieszkańców stolicy: zostańcie w schronach na czas alarmu. Jeśli nie ma pilnej potrzeby, lepiej nie jechać dziś do miasta – poinformował Mer Kijowa, Witalij Kliczko.

Atak przeprowadzono również na inne miasta w Ukrainie. Ostrzał na Zaporoże zniszczył w nocy wielopiętrowy budynek mieszkalny.

Wśród ofiar ataku na Zaporoże jest jedno dziecko, które zostało ranione odłamkami szkła”- przekazał przewodniczący rady tego miasta Anatolij Kurtew. Wojska rosyjskie ostrzelały też w nocy Mikołajów. Siły rosyjskie przypuściły zmasowany atak rakietowy na obwód dniepropietrowski w środkowej Ukrainie – przekazał gubernator Walentyn Rezniczenko. Dodał, że w nalotach zginęli ludzie, są też ranni.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x