Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Jest moc! Dziś podróż odbywa 40-milionowy pasażer POLREGIO w 2018 roku

Jest moc! Dziś podróż odbywa 40-milionowy pasażer POLREGIO w 2018 roku fot. NaKolei.pl

Początek wakacji to dobry wynik dla POLREGIO. Na pokładzie pociągu przewoźnika jedzie dziś 40-milionowy pasażer tylko w 2018 roku. Z jakich atrakcyjnych ofert mogą skorzystać podróżni?

POLREGIO może pochwalić się dziś bardzo okrągłym i wyjątkowym wynikiem przewozowym. Na pokładzie jednego z pociągów przewoźnika podróżuje dziś 40-milionowy pasażer w roku 2018. Jak widać oferty Spółki cieszą się dużym powodzeniem. A tych w trakcie wakacji nie brakuje.

Spółka zmienia się i dokładamy wysiłków, aby beneficjentem tych zmian byli nasi pasażerowie. Jesteśmy zupełnie innym przewoźnikiem niż jeszcze przed 2016 rokiem, przed wejściem do Grupy ARP. Tylko w tym roku wprowadziliśmy kolejne zmodernizowane pojazdy ED72 po przełomowej modernizacji. Wymieniliśmy mundury obsługi pociągów i pracowników kas biletowych, prowadzimy przetarg na nowy system sprzedaży i aplikację POLREGIO, w sierpniu wprowadzimy nowe terminale mobilne z możliwością płatności kartą, rozbudowujemy inne kanały sprzedaży.– powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych.

Od wczoraj POLREGIO wznowiło sprzedaż swoich biletów przez platformę i aplikację KOLEO. To dodatkowy kanał sprzedaży biletów, a zatem jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze planowanie podróży koleją po Polsce i nie tylko. KOLEO uwzględnia wszelkie ulgi i zniżki. Dzięki indywidualnemu profilowi użytkownika zapamiętuje m.in. wybierane ulgi czy ostatnie wyszukiwania.

Co więcej, POLREGIO na czas wakacji wprowadziło dodatkowe połączenia wakacyjne na ponad 15 trasach. Z rozszerzonej siatki połączeń będą mogli skorzystać m.in. mieszkańcy z regionów takich jak woj. podlaskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie, opolskie. Jednym z waznych połączeń (wznowionych po 13 latach) jest połączenie relacji Kielce-Busko-Zdrój. Na razie będzie kursować w weekendy w okresie wakacyjnym.

Pojawi się m.in. pociąg “Wojak Szwejk” na Słowację – pociąg kursujący na trasie Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce oraz wakacyjny pociąg Rzeszów – Sandomierz.

Obecnie Spółka pracuje m.in. nad realizacją strategii taborowej zakładającej projekt pierwszego w Polsce pojazdu hybrydowego. Przewozy Regionalne złożyły również wniosek o otwarty dostęp do kilkunastu tras międzywojewódzkich.

Szczegóły oferty POLREGIO można śledzić na stronie przewoźnika oraz na portalu NaKolei.pl.