Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Dodatkowe połączenia wakacyjne POLREGIO na ponad 15 trasach

Dodatkowe połączenia wakacyjne POLREGIO na ponad 15 trasach fot. POLREGIO

Zwiedzając Polskę warto pamiętać, że pojawiły się dodatkowe połączenie wakacyjne POLREGIO na ponad 15 trasach na terenie całej Polski.

Wakacje to kolejne, pozytywne zmiany na kolei. Jedną z nich są dodatkowe połączenia wakacyjne POLREGIO, które pozwolą jeszcze lepiej przemieszczać się po całej Polsce. Minimum do końca sierpnia będzie można korzystać z dodatkowych połączeń na ponad 15 trasach obsługiwanych przez pociągi przewoźnika. Mowa m.in. o takich regionach jak woj. podlaskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie, opolskie, pomorskie zachodniopomorskie, małopolskie.

CO CZEKA NA PASAŻERÓW W POSZCZEGÓLNYCH REGIONACH?

PODLASKIE – Można liczyć na specjalne połączenie POLREGIO na trasie Białystok – Waliły przez Puszczę Knyszyńską. POLREGIO dowiezie również na Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza oraz koncert białoruskiej muzyki biesiadnej Siabrouskaja Biasieda. Letnie pociągi w tym regionie będą kursowały szczególnie długo, aż do 28 października.

LUBELSKIE – Połączenie sezonowe Lublin – Zamość – Bełżec, Zamość – Rzeszów.

PODKARPACKIE – Pociąg “Wojak Szwejk” na Słowację – pociąg kursujący na trasie Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce oraz wakacyjny pociąg Rzeszów – Sandomierz. Będzie też poranny pociąg na trasie z Rzeszowa do Łupkowa, następnie z Łupkowa do Jasła, dalej Jasło – Komańcza i Komańcza – Rzeszów.

ŚWIĘTOKRZYSKIE I OPOLSKIE – Niedawno informowaliśmy o wielkim powrocie połączenia Kielce – Busko-Zdrój. Pociągi weekendowe kursują na tej trasie po 13 latach przerwy od 30 czerwca (sobota). Przez całe wakacje kursować będą także pociągi z Nysy do Kłodzka fragmentem słynnej i malowniczej Magistrali podsudeckiej.

POMORSKIE – Można skorzystać z połączenia Gdynia – Hel.  Na tym odcinku będzie kursowało aż 15 par pociągów POLREGIO. Dodatkowo pojawi się połącznie relacji Gdynia – Władysławowo. Dodatkowe pociągi pojawią się także na trasie Słupsk – Ustka oraz Gdynia – Lębork – Łeba. Z uwagi na zwiększoną liczbę podróżnych wszystkie pociągi mają zwiększoną liczbę miejsc siedzących i na rowery.

ZACHODNIOPOMORSKIE – W wakacje liczba pociągów do Mielna Koszalińskiego, Darłowa oraz Międzyzdrojów zostanie zwiększona. I tak na linii Koszalin – Mielno Koszalińskie kursować będzie 9 par pociągów w dni robocze oraz 11 w weekendy. Na odcinku Sławno – Darłowo: 6 par w weekendy oraz 4 w dni robocze.

MAŁOPOLSKA – Codziennie do dyspozycji pasażerów będą pociągi m.in. z Krakowa do Zakopanego przez Rabkę-Zdrój. Pomiędzy Zakopanem a Nowym Targiem kursują pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej, które są alternatywą dla zatłoczonych dróg oraz umożliwiają skorzystanie z tańszej bazy noclegowej. Atrakcyjna oferta „Taryfa Podhalańska” umożliwia podróż z jednym biletem komunikacją miejską i pociągami POLREGIO.

Jak widzimy na powyższym zdjęciu, takie widoki można podziwiać z okna pociągu REGIO Kamieńczyk do Szklarskiej Poręby.

Szczegóły oferty POLREGIO znajdują się m.in. na stronie internetowej przewoźnika.