Prawo i przetargi Tabor

FPS chce zmodernizować 90 wagonów PKP Intercity

FPS chce zmodernizować 90 wagonów PKP Intercity Fot. Wiki Commons

Jedna oferta została złożona w przetargu na wykonanie naprawy okresowej na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją i przeglądu na 3. poziomie utrzymania 90 wagonów osobowych typu 141A/111A.

Zainteresowana wykonaniem tych prac jest poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych. Po zakończonych pracach wagony mają być wagonami przedziałowymi 2 klasy.

PKP Intercity chcą na ten cel przeznaczyć 424 534 500,00 zł brutto. Wymagają też, aby wykonanie naprawy wraz z modernizacją wszystkich wagonów objętych Umową, nastąpiło nie później niż w terminie 30 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, zaś wykonanie przeglądu na 3. poziomie utrzymania wszystkich wagonów winno nastąpić po 18 miesiącach od wykonania naprawy na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją. Wykonawca musi zagwarantować wykonanie przeglądu każdego z wagonów w terminie nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych (czas postoju wagonu w przeglądzie).

Wykonanie naprawy wraz z modernizacją jednego wagonu osobowego (czas postoju wagonu) nastąpi w terminie nie dłuższym niż 80 dni kalendarzowych. Termin wykonania naprawy wraz z modernizacją jednego wagonu stanowi kryterium oceny ofert. Wykonanie naprawy wraz z modernizacją pierwszego wagonu osobowego (czas postoju wagonu w naprawie wraz z modernizacją) nastąpi w terminie nie dłuższym niż 350 dni kalendarzowych.

Tyle wymagań. FPS zaproponowała kwotę wyższą od szacunków. To 515 751 300,00 zł brutto. Dodatkowo wskazała 85 dni kalendarzowych jako termin wykonania naprawy wraz z modernizacją jednego wagonu oraz 37 miesięcy gwarancji. Czekamy na decyzję komisji przetargowej.