Działania Przewozy pasażerskie

Do 9 czerwca na odcinku Miechów-Kraków Główny wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity i KMŁ

Do 9 czerwca na odcinku Miechów-Kraków Główny wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity i KMŁ Fot. Koleje Małopolskie

Wzajemne honorowanie biletów to ostatnio częste działanie wśród polskich przewoźników. Do takiej współpracy przystąpiły również Koleje Małopolskie i PKP Intercity.

Koleje Małopolskie i PKP Intercity w dniach 11 marca-9 czerwca na czas korekty rozkładów jazdy wprowadzają wzajemne honorowanie biletów na odcinkach Miechów – Kraków Główny/Kraków Płaszów oraz Kraków Głowny – Kraków Płaszów (kursujących w danej dobie). Opcja nie obejmuje pociągów Express Intercity Premium.

Wszystkie bilety na pociągi Kolei Małopolskich będą honorowane w pociągach PKP Intercity. Natomiast poszczególne bilety na pociagi Express Intercity będą honorowane w pociągach Kolei Małopolskich na konkretnych zasadach. Bilety jednorazowe/ abonamentowe wydane do/z stacji Miechów oraz wydane do/z stacji Bochnia, wydane w relacji zawierającej odcinek Miechów-Kraków Gł./ Kraków Płaszów lub odcinek Kraków Gł.- Kraków Płaszów.  Opcja ta obejmuje również bilety międzynarodowe, weekendowe i sieciowe, Karty INTERCITY, czy bilety odcinkowe imienne (szczegóły na stronie KMŁ).

Co ważne – to pasażer, który posiada bilet na przejazd pociągiem PKP Intercity ma pierwszeństwo do zajęcia wykupionego przez siebie miejsca. Podróżny z biletem Kolei Małopolskich może zająć takie miejsce tylko wtedy, gdy jest w danej chwili wolne i nie pojawił się jeszcze pasażer z miejscówką.