Działania Przewozy pasażerskie

Czy podróżni po pandemii wrócą na kolej? Ważne badanie Klastra „Luxtorpeda 2.0”

Czy podróżni po pandemii wrócą na kolej? Ważne badanie Klastra „Luxtorpeda 2.0” Fotografia z 2019 roku. Źródło: PKP PLK S.A. (ilustracyjne)

Klaster „Luxtorpeda 2.0” wychodzi naprzeciw obecnej sytuacji wynikającej z trwającej pandemii koronawirusa, która przekłada się na liczbę uczestników przewozów pasażerskich. Z tego powodu rozpoczęli badanie opinii społecznej w celu zdiagnozowania przeszkód, jakie nie pozwalają na powrót do kolei.

Mamy czas pandemii, czyli czas kiedy to od marca przewozy pasażerskie w Polsce odnotowują zmniejszony popyt w porównaniu do analogicznych okresów I półrocza. Pojawia się wiele spekulacji na temat przyszłości kolei, czy aby wrócimy do wyników przewozowych z 2019 roku, kiedy kolej przewiozła rekordową liczbę pasażerów od 2001 roku. Z pewnością pandemia jeszcze trochę potrwa, więc trzeba zapewnić, aby podróżni mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Klaster „Luxtorpeda 2.0” planuje przeprowadzić badanie opinii społecznej w celu zdiagnozowania przeszkód, jakie nie pozwalają na powrót do kolejowego transportu pasażerskiego. Wyniki posłużą wypracowaniu nowych rozwiązań i udogodnień, które zachęcą pasażerów do ponownego korzystania z transportu kolejowego w Polsce i pomogą w ocenie stanu faktycznego w tym obszarze.

Inicjatywa Klastra została objęta patronatem merytorycznym Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Transportu Kolejowego, Instytutu Kolejnictwa oraz Fundacji ProKolej.

Czas wypełnienia ankiety to ok. 6 minut. Ankieta jest anonimowa.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Ankieta dostępna tutaj LINK.