Strona główna » Wiadomości » Kolej na świecie » Chorwacja: pasażerowie wyrzucili agresywnych imigrantów z pociągu

Chorwacja: pasażerowie wyrzucili agresywnych imigrantów z pociągu

Redakcja
Fot. Jutarnji list

W pociągu jadącym ze Splitu na południu Chorwacji do Zagrzebia doszło do największego jak dotąd incydentu z udziałem imigrantów.

Jak podał w poniedziałek dziennik „Jutarnji list”, około 100 osób wtargnęło do pociągu, zaczęło zachowywać się agresywnie, po czym personel pociągu i jego pasażerowie wyrzucili ich z pojazdu.

Po otworzeniu drzwi pociągu podbiegła do niego grupa około stu migrantów. Krzycząc, próbowali dostać się do pociągu kilkoma drzwiami. Pierwszych kilkudziesięciu, którzy weszli, krzyczało, biegało po pociągu i zachowywało się agresywnie” – podaje chorwacki dziennik.

Zareagowali na to konduktor, maszynista i pasażerowie, którym po dziesięciu minutach udało się wypędzić grupę imigrantów z pociągu. Po zdarzeniu pociąg odjechał do Zagrzebia z 13-minutowym opóźnieniem.

Chorwacki przewoźnik poinformował, że imigranci są stałymi użytkownikami pociągów i jak dotąd nie dochodziło do podobnych incydentów. Sprawa została zgłoszona policji, chociaż nie doszło do ataku fizycznego, po raz pierwszy obywatele musieli uczestniczyć w uspokajaniu agresywnych imigrantów.

Liczba przybywających do kraju imigrantów wzrosła w tym roku o 170 proc., a liczba złożonych wniosków o azyl – o 700 proc. W bieżącym roku aresztowano już 850 przemytników ludzi.

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x