Działania Kolej na świecie

Brytyjska kampania You vs. Train opublikowała mocny film [VIDEO]

Brytyjska kampania You vs. Train opublikowała mocny film [VIDEO] fot. You vs. Train

You vs. Train to brytyjska kampania, która powstała w 2018 r. ze względu na dużą liczbę wypadków na torach kolejowych w Wielkiej Brytanii, w których w dużej mierze życie tracili młodzi ludzie.  W maju br. kampania opublikowała nowy film dający młodym ludziom do myślenia.

Kampania ma ustrzec przed przechodzeniem przez tory w niedozwolonym miejscu co notorycznie jest łamane głównie przez młodzież, która nie ukończyła 18 roku życia. Oprócz możliwości potrącenia przez 150 tonowy pociąg, kampania uświadamia o elektrycznym niebezpieczeństwie jakim jest linia trakcyjna oraz “trzecia szyna”.

Badania pokazują, że duża część młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jakie duże niebezpieczeństwo niesie ze sobą przechodzenie po torach. Porażenie prądem przy styczności z trzecią szyną jest śmiertelne, gdyż szyna ta niesie napięcie 750 woltów – porażenie takim napięciem może dla człowieka skończyć się natychmiastowym zgonem.

Według danych opublikowanych przez Network Rail w maju policja miała co tydzień ponad 250 nagrań z niebezpiecznymi incydentami. Jest to bardzo duża liczba, wiele z tych przypadków mogło zakończyć się śmiercią lub kalectwem.

Od roku, czyli momentu rozpoczęcia prowadzenia kampanii liczba incydentów z udziałem dzieci spadła o 12%, lecz młodzież wciąż ryzykuje własne życie łamiąc zakazy przejścia.

Dzieci i dorośli nadal ryzykują życie, wchodząc na tory. Każdego dnia widzimy ponad trzy tuziny incydentów i każdy z nich może być potencjalną katastrofą prowadzącą do kalectwa a nawet śmierci –  Allan Spence, szef ds. Pasażerów i Bezpieczeństwa Publicznego w Network Rail.

Film kampanii z 2018 r.

W 2014 r. Tom Hubbard został porażony przez 25 000 woltów podczas styczności z liniami trakcyjnymi. Kampania You vs. Train na przykładzie jego wydarzeń nagrała krótkometrażowy film, który ma być przestrogą dla innych.

Nowy film kampanii z 2019 r.

Natomiast wideo wydane przez kampanię w maju br. przestrzega, że nawet jeżeli jesteśmy pewni, że nie potrąci nas pociąg to możemy zostać porażeni prądem przez trzecią szynę, która przez potencjalną ofiarę może być niezauważona. Ta produkcja jest również oparta na prawdziwych wydarzeniach.

ai/youvstrain.co.uk