NaKolei.pl WiadomościTabor Awaria pociągów Pesy dla ČD po dwóch dniach eksploatacji. PESA: Sytuacja jest opanowana

Awaria pociągów Pesy dla ČD po dwóch dniach eksploatacji. PESA: Sytuacja jest opanowana

Redakcja
Fot. Koleje Czeskie

Po dwóch dniach od premiery na torach, Koleje Czeskie wycofały z ruchu pociągi RegioFox serii 847, które obsługiwały trasę między Rakovníkiem, Berounem i Pragą. W dwóch pojazdach wystąpiły usterki. Jeden pojazd jest już gotowy do włączenia do ruchu.

Dwie jednostki serii 847, który zostały wyprodukowane przez bydgoską Pesę dla Kolei Czeskich zostały wycofane z ruchu. W jednym pojeździe doszło do awarii klimatyzacji, w drugiej wystąpił problem w układzie chłodzenia silnika.

Jedna jednostka jest wyłączona z powodu problemów z klimatyzacją, druga z powodu ciśnienia w układzie chłodzenia silnika. PESA pracuje nad usunięciem usterek – powiedział Jiří Ješeta, Członek Zarządu Kolei Czeskich.

Przypomnijmy, że we wtorek rozpoczęła się eksploatacja obserwowana nowych pojazdów przy obsłudze potoków pasażerskich. Nowe pociągi muszą pokonać co najmniej 50 tys. kilometrów, aby zakończyć cały eksploatację próbną. Do tej pory przejechały po około 20 tys. kilometrów.

Jak się okazuje, już jeden pojazd jest gotowy do ponownego włączenia do ruchu. Niewielka usterka Powerpacku została szybko zażegnana i jak zapewnia Pesa – pojazd jest gotowy do bezpiecznego włączenia do ruchu. Natomiast druga jednostka, w której doszło do awarii klimatyzacji – ma być rano gotowa do wyjechania na tory.

Przypomnijmy, że Pesa dostarcza dla Kolei Czeskich spalinowe zespoły trakcyjne, które zostały zbudowane na zupełnie nowej platformie REGIO160. Pojazdy będą przechodzić chorobę wieku dziecięcego najprawdopodobniej jeszcze przez pewien czas.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności