NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Alstom podpisał umowę z włoskim Trenitalia na dostawę 150 EZT wartą 910 mln euro

Alstom podpisał umowę z włoskim Trenitalia na dostawę 150 EZT wartą 910 mln euro

Redakcja
Mat. Alstom

Alstom zawarł ze spółką Trenitalia umowę ramową na dostawę 150 pociągów regionalnych Coradia Stream o łącznej wartości około 910 mln euro.

Pociągi osiągają prędkość do 160 km/h, zostaną wyposażone w najnowocześniejsze urządze­nia pokładowe, zapewniające pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz komfortu podróży.

Zawarcie tej umowy to dowód zaufania naszej eksperckiej wiedzy i doświadczeniu, które pozwalają Alstom dostarczać najnowocześniejsze pociągi i technologie kolejowe, wykorzysty­wane na całym świecie. Nowa generacja pociągów zwiastuje nadejście przyszłości, która czeka włoski regionalny transport kolejowy. Z dumą bierzemy udział w przedsięwzięciu przyśpie­sza­jącym realizację wizji ekologicznego transportu regionalnego skon­cent­ro­wanego na pasażerach, zgodnie z krajowymi wytycznymi w zakre­sie transformacji ekologicznej – powiedział Michele Viale, dyrektor generalny włoskiego oddziału Alstom

Zamówione przez Trenitalia pociągi Coradia Stream to jednopokładowe, dwukierunkowe, elektryczne zespoły trakcyjne z systemem napięcia 3 kV. Pociągi te zostaną wyposażone w pokładowy system ERTMS, spełniający najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa. Będą odznaczać się wysoką efektywnością energetyczną.

Wśród udogodnień dla pasażerów przewidziano między innymi stacje do przewozu rowerów, w tym rowerów elektrycznych, a także wysuwane stopnie.

Coradia Stream to najnowocześniejsze, niskopodłogowe, wysokowydajne elektryczne zespoły trakcyjne dla linii regionalnych i międzymias­towych. Coradia Stream ma konstrukcję modułową, która daje operatorom możliwość konfi­uracji odpowiadającej ich potrzebom. Coradia Stream to również bezemisyjne rozwiązania trakcyjne dla linii niezelektryfikowanych.

Zamówione przez Trenitalia pociągi Coradia Stream zostały zaprojektowane i będą produkowane we Włoszech: w zakładach Alstom w Savigliano, Sesto San Giovanni i Bolonii.
Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności