NaKolei.pl WiadomościWydarzenia i targi 3. Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej już 27 maja!

3. Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej już 27 maja!

MM
II. Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej zwiedzającej. Fot. NaKolei.pl

27 maja br. odbędzie się 3. edycja Tłuszczańskiego Dnia Techniki Kolejowej. Wystawa taboru kolejowego, zwiedzanie Lokalnego Centrum Sterowania i zakładów PESA Mińsk Mazowiecki – to tylko niektóre atrakcje przygotowane na to święto.

27 maja po raz trzeci zostanie zorganizowany Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej. To prawdziwe święto dla wszystkich pasjonatów kolejnictwa, którzy tego dnia przyjeżdżają do Tłuszcza z całej Polski. Organizatorzy: Powiat Wołomiński, Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego oraz Linia Kolejowa nr 6 Warszawa Wileńska – Małkinia przygotowali szereg atrakcji na ten dzień. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 a zakończy się zabawą taneczną.

Dla wszystkich miłośników kolei i nie tylko przygotowano wystawę taboru kolejowego, którą będzie można zobaczyć na peronie nr 2 w Tłuszczu a także będzie możliwość zwiedzenia: Lokalnego Centrum Sterowania, Sekcji Naprawy i Eksploatacji Taboru Kolei Mazowieckich, Zakładów PESA Mińsk Mazowiecki, po uprzednim zapisie w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.

Niewątpliwie ciekawą atrakcją będzie także pokaz ujęcia groźnego przestępcy przez psiego funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei, który odbędzie się w Zespole Szkół w Tłuszczu.

Organizatorzy wydarzenia zadbali także o bezpłatne przejazdy pociągami specjalnymi realizowanych przez PKP Intercity Pociągi:

  • 1901 Bóbr rel. Warszawa Wschodnia – Tłuszcz,
  • 19118/9 Koziołek Matołek rel. Tłuszcz – Mińsk Mazowiecki (na odcinku Tłuszcz – Pilawa),
  • 1126/7 Kacper Kamiński rel. Mińsk Mazowiecki – Tłuszcz,
  • 1902/3 Zachód Słońca rel. Tłuszcz – Warszawa Wschodnia będą prowadzone przez lokomotywę EP05-23.

Co istotne udział w Tłuszczańskim Dniu Techniki Kolejowej jest bezpłatny.

Patronami honorowymi wydarzenia są: Gmina Tłuszcz, Urząd Transportu Kolejowego, PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Intercity, PKP Cargo Service.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności