Strona główna » Wiadomości » Infrastruktura » 18,6 mln zł na prace na odcinku Czerwonka-Biskupiec Rzeszelski

18,6 mln zł na prace na odcinku Czerwonka-Biskupiec Rzeszelski

Redakcja

Dzięki pracom PKP PLK na odcinku Czerwonka-Biskupiec Rzeszelski na tory na terenie Warmii i Mazur wyjedzie więcej pociągów towarowych. Tak zapowiada zarządca infrastruktury. A ma się to stać po zrealizowaniu prac za 18,6 mln zł.

Będzie to kolejny krok dla wzmocnienia gospodarki regionu. Jest to realizacja działań określanych hasłem ,,tiry na tory”. Zmniejszy się liczba cieżarówek na drogach. Prócz prac infrastrukturalnych na ww. odcinku, a także stacji Biskupiec Rzeszelski, pojawi się też nowa bocznica od Egger Biskupiec Spółka z o.o.

Czerwonka-Biskupiec Rzeszelski i nowa bocznica kolejowa od Egger Biskupiec Spółka z o.o.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 22 czerwca br. podpisały porozumienie z firmą Egger Biskupiec Spółka z o.o. w sprawie zapewnienia dobrych warunków dla transportu towarów w województwie warmińsko-mazurskim. Bocznica kolejowa będzie poprowadzona do budowanej fabryki płyt wiórowych w Biskupcu – Kolonii Drugiej. Jak informuje PLK zapewni to możliwość załadunku i przewozu towarów po torach.

Wykonawca prac ma czas do końca 2019 roku. Wtedy zaplanowano koniec prac na odcinku. Pociągi towarowe pojadą 80 km/h po zmodernizowanych ok. 8 km toru na odcinku Czerwonka – Biskupiec Reszelski.

A juz w najbliższą sobotę PKP PLK zakończą prace główne na trasie Płock-Kutno. Udogodnieniem infrastrukturalnym będą nowe smarownice, które przyczynią się do mniejszego hałasu i zużycia pojazdów w czasie eksploatacji.

Szczegóły na stronie zarządcy infrastruktury.

Podobne artykuły