Infrastruktura Prawo i przetargi Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Do 12 stycznia 2018 r. można składać oferty na budowę metra na Bemowie

Do 12 stycznia 2018 r. można składać oferty na budowę metra na Bemowie Fot. Metro Warszawskie

Kto wybuduje ostatni odcinek II linii metra na Bemowie? Przetarg ogłoszony, termin składania ofert to 12 stycznia 2018 r.

Warszawa czeka na oferty na budowę metra na Bemowie. Przetarg ogłoszony przez spółkę Metro Warszawskie dotyczy zaprojektowania i budowy ostatniego już odcinka II linii metra. Prace będą prowadzone na Bemowie i obejmą teren od planowanej stacji Powstańców Śląskich do stacji Techniczno-Postojowej Mory.

Wybudowane mają zostać trzy stacje metra: stacja C03 Lazurowa – po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej, stacja C02 Chrzanów – w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej, stacja C01 Połczyńska – w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej.

W pracach wykonawcy projektu przetargowego zawierać się będzie równiez powstanie ok. 4 km podwójnego tunelu i Stację Techniczno-Postojową. To również przygotowanie koncepcji węzłów przesiadkowych w rejonie planowanych stacji.

Oferenci mogą korzystać z Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który Spółka zawarła w dokumentacji przetargowej.

Przydatne informacje

Termin składania ofert to 12 stycznia 2018 r. Wyłonienie wykonawcy prac będzie opierać się na ocenie poszczególnych warunków: ceny (50%), skrócenia czasu wykonania (8%), przedłużenia okresu rękojmi (32%). Od dnia podpisania umowy wykonawca ma 50 miesięcy na realizację wszelkich prac.

Ma powstać również Stacja Techniczno-Postojowa Mory, z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami i zapleczem technicznym II linii metra. Zlokalizowana zostanie na terenie o powierzchni 26 ha.