Kadry i ludzie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Zmiany w zarządzie PKP S.A.

Zmiany w zarządzie PKP S.A. Fot. Kongres 590

W czwartek walne zgromadzenie akcjonariuszy PKP S.A. dokonało wyboru zarządu na kolejną kadencję – poinformował PAP rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Manys. Funkcję Prezesa dalej będzie sprawował Krzysztof Mamiński. W nowym zarządzie pozostali jego dotychczasowi członkowie Andrzej Olszewski i Krzysztof Golubiewski. Nowymi członkami zarządu został Rafał Zgorzelski z Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Ireneusz Maślany z PKP Cargotabor.

Rafał Zgorzelski pełnił do tej pory rolę Zastępcy Dyrektora w Departamencie Nadzoru II Ministerstwa Aktywów Państwowych. Menedżer z kilkunastoletnim stażem pracy. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w przedsiębiorstwach z branży logistycznej, energetycznej i zbrojeniowej. Zasiadał w organach zarządczych oraz nadzorczych spółek kapitałowych. W przeszłości prowadził również własną firmę doradztwa biznesowego. Z wykształcenia doktor nauk humanistycznych w zakresie historii – absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz podyplomowych Studiów Menedżerskich i Podyplomowych Studiów Zarządzania Sprzedażą w Praktyce w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Posiada także tytuł Executive MBA.

Ireneusz Maślany zdobywał doświadczenie m.in. jako Członek Zarządu w PKP Cargotabor oraz Członek Organu Nadzoru w Poczcie Polskiej.

Wraz z końcem kadencji swoje funkcje w zarządzie przestali pełnić dotychczasowi członkowie –  Małgorzata Zielińska i Mirosław Antonowicz.