NaKolei.pl Wiadomości Zmiany w prawie drogowym – 4 tyś. zł mandatu na przejeździe kolejowym

Zmiany w prawie drogowym – 4 tyś. zł mandatu na przejeździe kolejowym

MM
Fot. PKP PLK S.A.

W miniony weekend wszedł w życie nowy taryfikator mandatów. To drugi etap zmian w prawie drogowym. Wzrosną mandaty za wykroczenia na przejeździe kolejowym. Za wjazd na przejazd kolejowym przy migającym czerwonym świetle kierowca może dostać 4 tys. zł mandatu.

Weszły w życie zmiany w prawie drogowym. Od 17 września dwa razy więcej niż do tej pory zapłacą kierowcy za nieodpowiedzialne zachowania na przejeździe kolejowym.

4 tyś zł mandatu

W nowym taryfikatorze zostały podniesione mandaty m.in. za niewłaściwe zachowania kierowców na przejeździe kolejowym. 4 tyś. zł mandatu zapłacimy w trzech sytuacjach:

  1. wjazd na przejazd kolejowym przy migającym czerwonym świetle
  2. wjeżdżanie na przejazd w sytuacji, kiedy nie ma miejsca dla auta za przejazdem
  3. objeżdżanie zapór na zamkniętym przejeździe (lub w trakcie ich zamykania)

Punkty karne

Dodatkowo, kolejną istotną zmianą jest zwiększenie punktów karnych za wykroczenia. I tak, 15 (!) punktów karnych mogą dostać kierowcy, którzy m.in. za omijanie opuszczonych zapór kolejowych, wjeżdżanie na przejazd w chwili, gdy opuszczanie zapór już się rozpoczęło, wjeżdżanie na przejazd kolejowy przy sygnale czerwonym.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności