Strona główna » Wiadomości » Zatrzymano sprawcę nadawania nieuprawnionych wiadomościw sieci łączności radiowej do prowadzenia ruchu kolejowego

Zatrzymano sprawcę nadawania nieuprawnionych wiadomościw sieci łączności radiowej do prowadzenia ruchu kolejowego

Redakcja
Mat. YT / "tmechatronik"

Jak poinformowały PKP PLK, 1 sierpnia br. służby zatrzymały sprawcę nadawania nieuprawnionych wiadomości w sieci łączności radiowej, służącej do prowadzenia ruchu kolejowego w okolicach stacji Daleszewo Gryfińskie.

Działania służb pozwoliły ustalić podejrzanego nieuprawnionej ingerencji, którym okazał się 27-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą intensywny monitoring wszystkich wydarzeń kolejowych w zakresie bezpieczeństwa. O każdym nieuprawnionym działaniu informujemują organy ścigania.

Przypominamy, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informowały, że w sierpniu zeszłego roku o incydencie w województwie zachodniopomorskim, gdzie odnotowano nieuprawnione nadawanie sygnału radio-stop, co zakłóciło kursowanie pociągów. Do podobnych doszło wówczas również na terenie innych województw.

Sygnał „alarm” zaczął być nadawany gdzieś w rejonie Szczecina około godziny 21. Odebrany został zarówno w pociągach, jak i posterunkach ruchu. Sygnał zatrzymał pociągi na linii 273 (odcinek Szczecin Główny – Daleszewo) oraz na linii 351 (odcinek Szczecin Główny – Choszczno).

 

Podobne artykuły