NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Zarząd Trakcji został powiększony o kolejne dwa stanowiska

Zarząd Trakcji został powiększony o kolejne dwa stanowiska

Redakcja
Fot. Trakcja

W połowie października 2022 roku powołano nowego Prezesa Zarządu Trakcji. Teraz rozszerzono Zarząd o dwóch Członków Zarządu. Kolejne zmiany po przejęciu firmy przez PKP PLK.

Trakcja S.A. wyemitowała 250 milionów nowych akcji, które za 200 mln zł zostały zakupione przez PKP Polskie Linie Kolejowe, tym samym zarządca infrastruktury został większościowym udziałowcem w firmie, w której posiada blisko 75% udziałów. Po przejęciu firmy przez PKP PLK, wprowadzono zmiany w Zarządzie Trakcji. Na początku w połowie października Rada Nadzorcza powołała Artura Szumisz na stanowisko Prezesa Zarządu,  który związany był od 2015 roku z Grupą PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., pełniąc w spółce zależnej – Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe, funkcję Członka Zarządu Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych, a następnie Prezesa Zarządu.

Teraz, 28 listopada 2022 roku, Rada Nadzorcza Trakcji S.A., podjęła uchwały o powołaniu Jerzego Pazury na stanowisko Członka Zarządu Spółki i Dyrektora Finansowego oraz Andrzeja Kozery na stanowisko Członka Zarządu Spółki i Dyrektora Operacyjnego.

Jerzy Pazura jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, ukończył studia menedżerskie w Paryżu, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych ds. finansów w Spółkach Skarbu Państwa, prywatnych przedsiębiorstw i międzynarodowych firm.

Andrzej Kozera jest absolwentem Politechniki Radomskiej, gdzie uzyskał tytuł zawodowy Inżyniera. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami oraz Studia Menedżerskie MBA w GFKM. Dotychczasową karierę zawodową rozwijał w przedsiębiorstwach z branży budownictwa kolejowego oraz w Grupie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W tym momencie Zarząd stanowi 6-osobowy zespół, z czego połowa menadżerów w ostatnich latach była związana z Grupą PKP PLK.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności