Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu

Wycieczka do Przewozu specjalnym pociągiem POLREGIO po nieczynnych torach

Wycieczka do Przewozu specjalnym pociągiem POLREGIO po nieczynnych torach Fot. Polregio

Już 28 września pociąg specjalny POLREGIO zawiezie podróżnych do Przewozu i pięknego Parku Mużakowskiego. Odjedzie z Zielonej Góry i pokona trasę przez Żary, Jankowę Żagańską, dojeżdżając do Przewozu, czyli wsi w powiecie żarskim, w pobliżu polsko – niemieckiej granicy nad Nysą Łużycką. Co ważne, propozycja POLREGIO  uwzględnia również przejazd nieczynną linią kolejową.

Po zwiedzeniu tej urokliwej wsi w asyście przewodnika, uczestnicy wycieczki autobusem dotrą do Łęknicy i Parku Mużakowskiego, znajdującego się na terenie Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa. Ten przepiękny teren rozpościera się po obu stronach Nysy Łużyckiej, stanowiąc jednocześnie granicę polsko – niemiecką.

Sam park to prawdziwy przyrodniczy fenomen. W 2014 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako 12 obiekt w Polsce. Nic w tym dziwnego, bowiem widoki zapierają dech w piersiach! Chętni będą mogli również podziwiać okolicę podczas przejazdu kolejką wąskotorową po stronie niemieckiej.

Liczba miejsc na przejazd jest ograniczona.

Ceny biletów:

Zielona Góra:

  • normalny 50,00 zł, ulgowy dla członków programu “ZGrani zielonogórzanie 50+” 45,00 zł.
  • vcena z uwzględnieniem przejazdu kolejką wąskotorową: normalny 85,00 zł, ulgowy dla członków programu “ZGrani zielonogórzanie 50+” 80,00 zł.

Żary i Nowogród:

  • normalny 40,00 zł.
  • cena z uwzględnieniem przejazdu kolejką wąskotorową: normalny 70,00 zł.

Cena biletu na przewóz roweru (dojazd rowerem do Parku Mużakowskiego we własnym zakresie; liczba miejsc dla rowerów: maksymalnie 5):

  • 7,00 zł

Od niniejszych cen zgodnie z warunkami taryfowymi obowiązują ulgi ustawowe. Bilety dostępne będą od 23.09 (poniedziałek) w kasach biletowych przewoźnika POLREGIO w Zielonej Górze.

W razie chęci uczestniczenia w wycieczce od stacji pośrednich pociągu specjalnego istnieje konieczność rezerwacji miejsc na przejazd drogą milową do czwartku 26 września. W tytule maila prosimy o wpisanie “Rezerwacja (nazwa miejscowości do której planowana jest wycieczka)”. W treści e-maila należy podać liczbę osób oraz dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon kontaktowy).

Rozkład jazdy.

Plan wycieczki.