Infrastruktura Prawo i przetargi Wiadomości

Wybór ZUE jednak unieważniony

Wybór ZUE jednak unieważniony Fot. PKP PLK

Postępowanie na wybór wykonawcy modernizacja linii kolejowej nr 99 Chabówka – Zakopane zostało unieważnione.

PKP Polskie Linie Kolejowe za najkorzystniejszą wybrały ofertę spółki ZUE, która miała wykonać modernizację tej trasy wraz z budową łącznicy w Chabówce za 406 mln zł brutto. Inwestycja miała zostać zrealizowana w 42 miesiące. Okazało się jednak, że podczas postępowania popełniono błąd, który spowodował konieczność unieważnienia wyboru oferty.

Dlaczego odrzucono ZUE?

Otóż podczas kontroli całego procesu wyszło na jaw, że popełniono błąd przy obliczaniu wartości poszczególnych ofert. Inwestor przyznaje, że zastosowano zły wzór do wyliczania punktów przyznawanych poszczególnym podmiotom uczestniczącym w przetargu. Po zastosowaniu prawidłowego wzoru, oferta ZUE nie była już najkorzystniejsza i dlatego nie można było podpisać z tą spółką umowy.

Teraz przetarg trzeba będzie powtórzyć, co oczywiście oznacza opóźnienie inwestycji na linii 99. tymczasem jest to newralgiczny odcinek na trasie Kraków – Zakopane, gdyż modernizacja trasy z Chabówki raz z budową łącznicy w Chabówce znacznie skrócą czas podróży do stolicy Tatr.