Działania Infrastruktura Kolej jest dla ludzi

Wybierz Dworzec Roku – PKP S.A. zarządza aż 2 tys. obiektów

Wybierz Dworzec Roku – PKP S.A. zarządza aż 2 tys. obiektów fot. PKP PLK S.A.

Który dworzec kolejowy najbardziej podoba się Polakom? Rusza I edycja konkursu Dworzec Roku. Organizuje go Fundacja Grupy PKP oraz Fundacja ProKolej.

Rusza pierwsza edycja konkursu „Dworzec Roku”, czyli zorganizowanej wspólnie przez Fundację ProKolej i Fundację Grupy PKP kampanii promującej pozytywne oblicze kolei. Dzięki niej każdy będzie miał głos w dyskusji jakiej kolei potrzebujemy i jaka najbardziej nam się podoba.

PKP S.A. zarządza aż 2 tysiącami dworców kolejowych. Pozostałe utrzymywane są przez m.in. samorządy. Mowa o nowych, innowacyjnych obiektach, ale i historycznych dworcach. Wiele z nich to wizytówki miast. Przy okazji konkursu organizatorzy chcą poznać opinie pasażerów oraz ewentualne uwagi do obiektów, z których korzystają w codziennym podróżowaniu.

W jaki sposób można oddać głos?

Wszystkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy są można znaleźć stronie www.dworzecroku.pl.Tam też jest miejsce na wskazanie atutów dworca, który szczególnie przypadł nam do gustu.

Konkurs ma szeroką, otwartąformułę. Bo zależy nam na zebraniuopinii różnych środowisk – podróżnych, samorządowców, pracowników kolei, organizacji społecznych, turystycznych czy hobbistycznych – mówi dr Jakub Majewski z Fundacji ProKolej.Po zamknięciu etapu zgłoszeń ruszymy w teren żeby sprawdzić co kryje się za poszczególnymi propozycjami. W rezultacie powstanie lista 10 nominacji i spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca. Jednen na podstawie głosów niezależnego Jury, drugi w głosowaniu internautów.