Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Wiadomości

Wracają pociągi na trasę Skawina – Sucha Beskidzka. Od 9 grudnia pojedziemy do Zakopanego bez komunikacji zastępczej

Wracają pociągi na trasę Skawina – Sucha Beskidzka. Od 9 grudnia pojedziemy do Zakopanego bez komunikacji zastępczej Fot. NaKolei.pl

Od niedzieli, na ponad dwa miesiące wracają pociągi na modernizowaną trasę Skawina – Sucha Beskidzka. Przebudowano już tory i sieć trakcyjną na szlakach Skawina – Radziszów – Leńcze – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Podróżni zyskali lepszą obsługę na stacji Radziszów oraz na przystanku w Podolanach. Wcześniejsze prace zapewniły wygodniejszy dostęp do pociągów na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona oraz na przystankach Rzozów, Wola Radziszowska i Przytkowice.

Pasażerowie skorzystają z nowych peronów, w Radziszowie i w Podolanach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycję za 192 mln zł, której efektem staje się lepsza komunikacja z Krakowa do Zakopanego. Zmodernizowane stacje i przystanki są dostosowane dla potrzeb osób  o ograniczonych możliwościach poruszania się. Ułatwienia w komunikacji stanowią pochylnie, odpowiednie oznakowania i ścieżki naprowadzające.

Inwestycje PLK, podnoszą poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Od 9 grudnia bezpieczniej będzie na 7 skrzyżowaniach dróg z torami w Podolanach, Leńczach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Nowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji zapewnią lepsze ostrzeganie przed nadjeżdżającym pociągiem. Wymiana płyt na przejazdach umożliwi także płynny ruch aut i sprawniejsze przekraczanie torów. W kolejnych miesiącach na linii będą kontynuowane roboty niewymagające zamknięcia toru

 

Zmiany w komunikacji

Od 9.12. do 24.02.18 r. wracają pociągi na modernizowaną trasę Skawina – Sucha Beskidzka. Pojadą 24 składy na trasie z Kraków – Sucha Beskidzka oraz 20 do Zakopanego. Za 11 pociągów kursujących w stronę Bielska i Zakopanego na odcinku Kraków Płaszów – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona będzie komunikacja zastępcza, związana z inwestycjami na trasach przylegających do linii Skawina – Sucha Beskidzka.

Inwestycja na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka (linia nr 97) – warta 192 mln zł netto jest częścią większego projektu za ponad 930 mln zł netto -„Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka Zakopane”. Zakończenie prac  na linii nr 97 planowane jest w 2020 r. a całego projektu do 2023 r.