Wiadomości

W Kołobrzegu nie będą szkoleni przyszli kolejarze ponieważ blisko 30 procent kandydatów nie przeszło badania wzroku

W Kołobrzegu nie będą szkoleni przyszli kolejarze ponieważ blisko 30 procent kandydatów nie przeszło badania wzroku fot. Wikipedia

Technikum w Kołobrzegu od nowego roku szkolnego miało otworzyć nowy kierunek kształcenia – technik transportu kolejowego – we współpracy z PKP PLK S.A. Taka klasa jednak nie powstanie choć chętnych nie brakowało.

Technikum Zawodowe nr 3 w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu przy ul. Piastowskiej 5 otworzyć miało nowy kierunek nauczania. Niedawno ruszyła rekrutacja do klasy kolejowej. Zgłosiło się 16 kandydatów, lecz sześciu z nich nie przeszło badań wzroku. Tak nieliczna grupa, jaką jest 10 osób nie jest w stanie utworzyć klasy.
Dominika Pfeif, dyrektorka technikum, w którym miała powstać nowa klasa zapowiada, że w przyszłym roku będzie kolejna próba utworzenia klasy o takim kierunku.

Młodzież przechodziła badania w ośrodku medycyny kolejowej w Szczecinie. – mówi Dominika Pfeif, dyrektorka Technikum Zawodowe nr 3 w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego. – Były to badania neurologiczne, psychotesty i badania wzroku. Z 16 naszych kandydatów sześciu nie przeszło tych ostatnich. wymagania, jakie PKP stawia w tym zakresie kandydatom, są bardzo wysokie.