NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura W 2023 roku pociągi towarowe z 20 przyśpieszą do 60 km/h na kujawsko-pomorskim odcinku LK nr 281

W 2023 roku pociągi towarowe z 20 przyśpieszą do 60 km/h na kujawsko-pomorskim odcinku LK nr 281

Redakcja
Fot. PKP PLK S.A.

Dzięki pracom na torach w woj. kujawsko – pomorskim towary jadą sprawniej i bezpieczniej. Remont linii między Kcynią a Więcborkiem służy m.in. transportowi z Dolnego Śląska do portów nad Bałtykiem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonały prace za ponad 16 mln zł netto ze środków budżetowych.

Pociągi towarowe na linii między Kcynią a Nakłem nad Notecią i Więcborkiem w woj. kujawsko – pomorskim jadą sprawniej i bezpieczniej. Zapewniony jest przewóz m. in. węgla i zboża odprawianych z ładowni w Kcyni, Nakle nad Notecią oraz Sępólnie Krajeńskim. Wyremontowany odcinek jest na linii z Dolnego Śląska na północ kraju (Oleśnica – Chojnice nr 281), którą jadą ładunki wielkogabarytowe.

PLK SA wymieniły podkłady oraz wyregulowały tor o łącznej długości blisko 11 km. Wykonane zostały prace torowe na stacji Więcbork. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń na przełomie I i II kwartału 2023 r. pociągi towarowe pojadą wyremontowanymi odcinkami trzykrotnie szybciej – nie 20 km/h, jak dotychczas, lecz do 60 km/h.

Z efektów robót korzystają kierowcy. Korzystnie zmienił się stan 8 przejazdów kolejowo –drogowych, m.in. na ul. Nakielskiej w Kcyni i w sąsiedztwie przystanku Szczepice. Nowa nawierzchnia na skrzyżowaniach drogi i toru zapewnia sprawny przejazd.

Prace zrealizowano zgodnie z planem, od czerwca do października br. Wartość zadania wyniosła około 16,5 mln zł netto ze środków budżetowych.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności