NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Utrudnienia na warszawskiej linii średnicowej do końca wakacji

Utrudnienia na warszawskiej linii średnicowej do końca wakacji

Wojciech Dudkowski
Fot. SKM

Przed rozpoczęciem roku szkolnego, od 24 do 31 sierpnia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonają prace na jednym torze w podmiejskim tunelu średnicowym pomiędzy stacją Warszawa Powiśle i Warszawa Śródmieście w uzgodnieniu z przewoźnikami. Roboty będą na torze, którym pociągi kursują z kierunku Warszawy Wschodniej do Zachodniej.

 

 

 

 

Wymienionych zostanie 80 sztuk betonowych bloczków oraz szyny na tzw. torze bezpodsypkowym, zastosowanym w tunelu średnicowym. Prace będą wykonywane całodobowo. Wymagają usunięcia szyn oraz betonowych podstaw i ponownego montażu nowych szyn. Używa się do tego betonu i specjalnych żywic. Prace są niezbędne dla zachowania sprawnych i bezpiecznych przejazdów pociągów linią średnicową. Podobne prace wykonano w sąsiednim torze w ubiegłym roku.

Zakres i sposób prac wymaga zmian w organizacji ruchu na podmiejskiej linii średnicowej. Kursowanie pociągów zostało uzgodnione z przewoźnikami. 

Pociągi Kolei Mazowieckich w kierunku wschodnim pojadą przez Warszawę Centralną. W kierunku zachodnim niektóre pociągi pojadą przez Warszawę Śródmieście (obok miejsca prac), natomiast inne składy będą w skróconej relacji bądź zostały odwołane.

SKM Warszawa uruchomi pociągi wahadłowe na odcinkach Warszawa Wschodnia – Warszawa Powiśle – Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście – Warszawa Zachodnia.

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity, Kolei Mazowieckich, Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Warszawskiego Transportu Publicznego na odcinkach obejmujących linię średnicową lub równoważnych. Szczegóły na stronach Kolei Mazowieckich i Warszawskiego Transportu Publicznego.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Informacje od lipca są dostępne w rozkładzie jazdy, na stronach przewoźników oraz na portalpasazera.pl.

Prace nie mają wpływu na ruch pociągów po linii średnicowej dalekobieżnej.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności