
Zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi 13 czerwca 2019 r. w siedzibie UTK przy Alejach Jerozolimskich 134 w Warszawie- zachęca Urząd Transportu Kolejowego.
Jedna oddana dawka krwi to uratowanie nawet trzech ludzkich istnień. Dzieląc się krwią, każdy z nas może poczuć ogromną satysfakcję z tego, że dzięki nam inny człowiek może dostać drugą szansę – przekonuje do udziału w akcji Ignacy Góra, prezes UTK.
„Kolejowa Kropla Krwi” to akcja społeczna organizowana od 2017 roku przez Urząd Transportu Kolejowego. Efektem działań UTK było zebranie krwi pozwalającej pomóc ponad 200 osobom. W „Kropli” uczestniczyli zarówno pracownicy Urzędu, jak i kolejarze z całej Polski. Od początku w akcji UTK aktywny udział biorą krwiodawcy zorganizowani w Kolejarskiej Służbie krwi.
Akcja UTK jest wspierana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Wszystkich chętnych do udziału w Kolejowej Kropli krwi prosimy o rejestrację poprzez formularz elektroniczny do 8 czerwca 2018 roku. Zainteresowanych oddaniem krwi prosimy o zapoznanie się z wytycznymi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa:
Zasady kwalifikowania kandydatów na dawców do oddania krwi lub jej składników
Jak przygotować się do oddania krwi?
Ważne: prosimy o przyniesienie w dniu akcji dowodu osobistego lub paszportu. Jest to dokument niezbędny do udziału w akcji krwiodawstwa- informuje UTK.