Bez kategorii

UTK po raz trzeci organizuje akcję “Kolejowa Kropla Krwi”

UTK po raz trzeci organizuje akcję “Kolejowa Kropla Krwi” Fot. UTK

Zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi 13 czerwca 2019 r. w siedzibie UTK przy Alejach Jerozolimskich 134 w Warszawie- zachęca Urząd Transportu Kolejowego.

 13 czerwca 2019 roku od godziny 9:00 w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego rozpocznie się akcja honorowego oddawania krwi.

Jedna oddana dawka krwi to uratowanie nawet trzech ludzkich istnień.  Dzieląc się krwią, każdy z nas może poczuć ogromną satysfakcję z tego, że dzięki nam inny człowiek może dostać drugą szansę – przekonuje do udziału w akcji Ignacy Góra, prezes UTK.

„Kolejowa Kropla Krwi” to akcja społeczna organizowana od 2017 roku przez Urząd Transportu Kolejowego. Efektem działań UTK było zebranie krwi pozwalającej pomóc ponad 200 osobom. W „Kropli” uczestniczyli zarówno pracownicy Urzędu, jak i kolejarze z całej Polski. Od początku w akcji UTK aktywny udział biorą krwiodawcy zorganizowani w Kolejarskiej Służbie krwi.

Akcja UTK jest wspierana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Wszystkich chętnych do udziału w Kolejowej Kropli krwi prosimy o rejestrację poprzez formularz elektroniczny do 8 czerwca 2018 roku. Zainteresowanych oddaniem krwi prosimy o zapoznanie się z wytycznymi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa:

Zasady kwalifikowania kandydatów na dawców do oddania krwi lub jej składników

Kto nie może oddać krwi?

Jak przygotować się do oddania krwi?

Ważne: prosimy o przyniesienie w dniu akcji dowodu osobistego lub paszportu. Jest to dokument niezbędny do udziału w akcji krwiodawstwa- informuje UTK.