NaKolei.pl WiadomościTabor Trzy nowe pociągi Varsovia już wożą pasażerów Metra Warszawskiego. Wyjechały dzisiaj na linie M1 i M2

Trzy nowe pociągi Varsovia już wożą pasażerów Metra Warszawskiego. Wyjechały dzisiaj na linie M1 i M2

MM
fot. Miasto Stołeczne Warszawa

Metro Warszawskie odebrało kolejne dwa pojazdy Skoda Varsovia. Od dziś (11.11) do ruchu zostanie skierowanych łącznie trzy pojazdy. Dwa pociągi można spotkać na trasie linii M2, jeden natomiast na trasie linii M1.

Umowa z firmą Škoda Transportation została podpisana w styczniu 2020 roku. Kontrakt został dofinansowany z europejskich funduszy. W sumie za ponad 1,3 mld zł Warszawa kupiła 37 składów. Zostały one zaprojektowana specjalnie dla stolicy. Pojazd jest nie tylko komfortowy i nowoczesny, ale także energooszczędny.

Kolejne odbiory

Metro Warszawskie poinformowało, że zakończyło odbiory dwóch kolejnych pociągów Skoda Varsovia. Od dziś – 11 listopada – będą kursować na liniach M1 i M2.

Każdy skład – liczący 6 wagonów – ma długość niemal 120 m i może pomieścić do 1500 osób. Pasażerowie mogą się swobodnie poruszać między wagonami – podobnie jak w zakupionych kilka lat wcześniej pociągach Siemens Inspiro. Maksymalna prędkość nowych pojazdów wynosi 90 km/h. Varsovia dostosowana jest do przewozu osób z niepełnosprawnościami, wózków dziecięcych i rowerów. Została również wyposażona w monitoring oraz ekrany systemu informacji pasażerskiej – informujące m.in. o szczegółach przejazdu. Kolejne pociągi pojawią się na obu liniach Metra już w najbliższych tygodniach (ostatni do końca 2023 r).

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności