NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Tramwaje Warszawskie wymienią tory na Trasie WZ. Będą zmiany w ruchu

Tramwaje Warszawskie wymienią tory na Trasie WZ. Będą zmiany w ruchu

Redakcja
Fot. Tramwaje Warszawskie

Od najbliższego poniedziałku Tramwaje Warszawskie skupią się na remoncie przystanku i wymianie szyn na Trasie WZ.

Jak poinformowały Tramwaje Warszawskie, wymieniane są szyny, które zostały tam zamontowane podczas modernizacji trasy 13 lat temu. Wtedy powstał też pas tramwajowo-autobusowy. Trasa przez most Śląsko-Dąbrowski jest jedną z najintensywniej eksploatowanych w całej Warszawie.

W te wakacje, w godzinach szczytu, tramwaje przejeżdżają tamtędy, co dwie minuty, a autobusy co cztery. Po wspólnym trambuspasie przejeżdża, więc łącznie około 45 pojazdów w ciągu godziny. Przed wakacjami było ich jeszcze więcej – 57 w ciągu 60 minut! – informują Tramwaje Warszawskie.

Prace będą prowadzone głównie przy przystanku Ratusz-Arsenał. Oprócz wymiany wysłużonych szyn tramwajarze zajmą się również naprawą peronów, które zużyły się pod wpływem nacisku kół autobusów dojeżdżających do przystanków.

Tramwaje nie będą jeździły między pl. Bankowym a pl. Wileńskim. Kursowanie tramwajów linii 4132026 i 41 zostanie zawieszone. Uruchomione będą tramwajowe linie uzupełniające: 70 z Boernerowa na Żerań Wschodni przez most Gdański; 71 kursująca z Żerania FSO przez Jagiellońską, Targową i Grochowską do Wiatracznej; 73 łącząca pętle Kawęczyńska-Bazylika z Czynszową oraz 74, która połączy Wyścigi z pętlą Metro Młociny – na pl. Bankowym składy skręcą z Marszałkowskiej w al. „Solidarności”. Tramwaje w al. „Solidarności” zastąpią autobusy linii Z26 na trasie Dw. Wileński – Okopowa. Składy linii 23 skręcą z  skręcą z al. „Solidarności” w al. Jana Pawła II, przy rondzie ONZ w ulicę Prostą i będą kończyły kursy na przystanku Norblin, natomiast zabytkowe wagony linii T, będą kursowały z pętli Cm. Wolski ulicami Wolską, al. „Solidarności”, Towarową do trasy podstawowej i mostem Józefa Poniatowskiego do pętli Czynszowa. Z powrotem „Tetka” pojedzie ulicami: 11 Listopada, Targową, Jagiellońską, Starzyńskiego, mostem Gdańskim, Słomińskiego, al. Jana Pawła II, al. „Solidarności”, Wolską do Cmentarza Wolskiego.

Dla autobusów linii 160190 i Z27 za pl. Bankowym, na jezdni głównej al. „Solidarności” w kier. Pragi zostanie uruchomiony przystanek tymczasowy. Przy pl. Wileńskim autobusy jadące w kierunku Woli również będą zatrzymywały się na jezdni głównej al. „Solidarności”, a nie pasie tramwajowo-autobusowym. Podobnie przy Metrze Ratusz-Arsenał. Więcej informacji na temat objazdów: wtp.waw.pl

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności