NaKolei.pl OpinieDziałania TRAKO 2021: APS Energia odebrała Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich

TRAKO 2021: APS Energia odebrała Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Redakcja

Rejestratory ciśnień SAN-RC, urządzenia zaprojektowane przez dział R&D firmy APS Energia, zostały docenione przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Nagrody wręczono 21 września br. podczas wieczornej gali zamykającej pierwszy dzień targów TRAKO – największego w Polsce, a drugiego w Europie spotkania branży kolejowej. Medal Prezesa SEP jest uznawany za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie szeroko rozumianej elektryki. APS Energia otrzymała to wyróżnienie już po raz trzeci.

Rejestratory ciśnień SAN-RC przeznaczone są do ciągłego monitorowania i zapisu wartości ciśnienia powietrza odczytanych z czujników rozmieszczonych w układzie pneumatycznym wagonu pasażerskiego. Dodatkowo rejestrują przebieg, prędkość i położenie pojazdu na podstawie sygnałów z czujników umieszczonych na osiach zestawów kołowych i sygnału GPS. Urządzenia mogą pełnić także funkcję rejestratora zdarzeń oraz udostępniać informacje systemowi diagnostyki pokładowej dzięki gromadzeniu danych z sieci Ethernet i CANopen oraz stanu wejść cyfrowych.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) od początku swego istnienia przyczynia się do rozwoju polskiego przemysłu i polskiej myśli technicznej związanej z szeroko rozumianą elektryką. Przyznawany od 1997 r. Medal Prezesa SEP jest honorowym wyróżnieniem produktów będących dziełem polskich inżynierów i techników elektryków. Przy ocenie jury konkursu bierze pod uwagę takie kryteria jak m.in. nowoczesność, oryginalność, użyteczność, niezawodność, bezpieczeństwo eksploatacji, czy zgodność z wymogami ekologicznymi – zarówno jeśli chodzi o produkcję, jak i użytkowanie produktu.

Fot. APS Energia

Fot. APS Energia

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności