NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe Tauron szuka przewoźnika, który zajmie się transportem węgla z kopalń do elektrociepłowni

Tauron szuka przewoźnika, który zajmie się transportem węgla z kopalń do elektrociepłowni

Redakcja
Fot. PKP CARGO

TAURON Ciepło sp. z o.o. ogłosiła przetarg na wykonanie usługi transportu kolejowego węgla na potrzeby swoich jednostek wytwórczych.

Przedmiot zamówienia obejmuje transport węgla z kopalń należących do TAURON Wydobycie S.A., Polskiej Grupy Górniczej sp. z o.o. lub od innych nadawców (kierunki niezdefiniowane) do zakładów zamawiającego, tj.: Zakład Wytwarzania Tychy, Zakład Wytwarzania Katowice, Zakład Wytwarzania Bielsko – Biała, EC1 w Bielsku – Białej, Zakład Wytwarzania Bielsko – Północ, EC2 w Czechowicach – Dziedzicach.

Maksymalna ilość Mg jaką może zlecić zamawiający do przewozu w okresie realizacji umowy to 785 000,00 Mg. Przedmiot zamówienia obejmuje również obsługę bocznic kolejowych.  Umowa ma obowiązywać przez 12 miesięcy.

Wymagane jest doświadczenie. Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że:

  1. w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował usługi transportu kolejowego węgla lub innych paliw stałych wytwarzanych z węgla, a łączna wartość usług wykazanych przez Wykonawcę wynosi nie mniej niż 7 000 000,00 zł netto,
  2. dysponuje lokomotywami w liczbie nie mniejszej niż 5 i wagonami – węglarkami 4-osiowymi serii E lub węglarkami 4-osiowymi specjalnymi serii F (wyłącznie pneumatyczny sposób rozładunku) w liczbie nie mniejszej niż 200.

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 500 000,00 zł.

Oferty w przetargu można składać do 20 grudnia 2022 r. Jedyne kryterium ich oceny stanowi cena.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności