Infrastruktura Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Sześć par pociągów na trasie Jarocin-Września-Gniezno. PLK wyremontowała linię za 100 mln zł

Sześć par pociągów na trasie Jarocin-Września-Gniezno. PLK wyremontowała linię za 100 mln zł fot. PLK

PKP PLK S.A. przygotowały trasę Jarocin-Września-Gniezno na powrót dla pociągów pasażerskich. Od 10 czerwca będzie kursowac po niej sześć par pociągów, a pasażerowie skorzystają z wygodnych stacji w Gębarzewie, Marzeninie, Czerniejewie i Żydowie.

Zarządca infrastruktury na modernizację trasy Jarocin-Września-Gniezno przeznaczył 100 mln zł. W kwocie tej zawarły się prace torowe oraz remont stacji i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. 10 czerwca zmienia się rozkład jazdy pociągów. Trasę z Jarocina do Gniezna podróżni pokonają w 70 minut. Będą mogli skorzystać z sześciu par składów obsługiwanych przez Koleje Wielkopolskie.

Perony na stacjach zostały unowocześnione  dostosowane do potrzeb różnych grup podróżnych,w tym osób niepełnosprawnych. Odcinek Września-Gniezno to wymiana 23 km torów w okresiemiędzy sierpniem 2017 a czerwcem 2018 roku.Remont przeszły 24 obiekty inżynieryjne, 19 przejazdów kolejowo – drogowych. Wymieniono 9 rozjazdów. Do powrotu trasy Jarocin-Gniezno przyczynił się remont mostu w Orzechowie, wykonany w 2016 roku. Przywrócono tam dwutorową jazdę.

Ważną zmianą dla mieszkańców Wielkopolski jest także start Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. W dni robocze podróżni będą mogli liczyć na m.in. poc. nr 77815 rel. Grodzisk Wlkp. (9:12) – Poznań Gł. (10:03). Szczegóły na naszej stronie.