Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Tabor

Świętujemy Niepodległość. Podziwiamy patriotyczną lokomotywę PKP Intercity

Świętujemy Niepodległość. Podziwiamy patriotyczną lokomotywę PKP Intercity fot. NaKolei.pl

Biało-czerwona, patriotyczna lokomotywa PKP Intercity została dziś zaprezentowana na Dworcu Wschodnim w Warszawie. Przewoźnik pokazał jeden z przygotowanych przez niego kolejowych symboli świętowania 100-lecia niepodległości.

Już dziś, 11 lipca, równo cztery miesiące przed 11 listopada, symbolicznie świętujemy niepodległość Polski. A dokładniej jej 100. rocznicę. Na dworcu Warszawa Wschodnia została zaprezentowana patriotyczna lokomotywa PKP Intercity. Jako jedna z dwudziestu lokomotyw ozdobionych w charakterycztycznych dla Polski barwach i oznakowaniach będzie kursowała po kraju do końca bieżącego roku.

PKP Intercity wraz z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury, PKP S.A. oraz Biura Programu Niepodległa, postanowiło zaprezentować ten wyjątkowy pojazd szerszej publiczności. Jak powiedział Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury: – W momencie, gdy powstała Polska niepodległa, kolejarze mieli ogromne zadanie do wykonania – połączenie w jedną trzech kolei zaborczych. Jak widać na załączonych zdjęciach biało-czerwona grafika, którą oklejono pojazd wyjątkowo trafnie oddaje klimat tej wyjątkowej rocznicy. Jak dodał Andrzej Bittel, lokomotywy te z całą pewnością będą zwracać na siebie uwagę. My mamy nadzieję, że będą też budzić same pozytywne emocje.

fot. NaKolei.pl

Marek Chraniuk, prezez PKP Intercity wyjaśnia, że grafika, która pojawiła się na lokomotywie ma zobrazować cieszących się z odzyskanej wolności Polaków. Osób w różnym wieku, mieszkających w różnych regionach Polski – tak jak pasażerowie pociągów Spółki.

Jak zapowiada przewoźnik pierwsze lokomotywy specjalne wjechały już na tory. Będzie ich łącznie dwadzieścia. każda będzie oklejona biało-czerwoną flagą i grafiką obrazującą różne sposoby świętowania przez dumnych Polaków odzyskania niepodległości. Wśród niepodległościowych lokomotyw znajdą się: 6 Husarzy EU44 oraz 14 pojazdów typu EP09. Będą kursować m.in. na trasach: Warszawa-Poznań-Berlin czy Trójmiasto-Warszawa-Kraków. PKP Intercity informuje, że 60 EZT-Pendolino, Flirt3 i PesaDART jeździ z naklejkami ,,Niepodległa” na czole.

PKP Intercity zamierza nadal aktywnie włączać się w świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości, a także promować Polskę, jej historię oraz miejsca, które warto odwiedzić – korzystając z bogatej oferty dla mieszkańców każdego zakątka kraju.